سفر نوروزی به شهر خُمام

ایام نوروز فرصت مناسبی است تا برای تماشای جاذبه‌های گردشگری ایران به شهر‌های مختلف کشورمان سفر کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان: نوروز بهترین فرصت برای سفر و آشنایی با نقاط مختلف کشورمان است. ایام نوروز فرصتی است که ما می‌توانیم با کمی برنامه‌ریزی و همراهی با اعضای خانواده سفری ارزان‌قیمت به شهر‌های مختلف کشورمان داشته باشیم و از جاذبه‌های گردشگری ایران بازدید کنیم. ما در این سفر می‌توانیم با آداب و رسوم مردم خطه‌های مختلف کشورمان آشنا شویم و زیباترین لحظه‌ها و خاطرات را برای خودمان و دیگران رقم بزنیم.

بهتر است بدانیم که سفر از زمانی شروع می‌شود که از خانه‌ بیرون می‌ رویم, پس بهتر است در طول سفر خودمان را از دیدن هر چه بهتر محیط اطراف محروم نکنیم و برای استراحت هم که شده لحظاتی را در دل طبیعت بگذرانیم البته بهتر است که در این لحظات به طبیعت سلامی دوباره کرده و به آن احترام بگذاریم.

خُمام؛ شهر خوبان

اگر قصد سفر به استان گیلان را دارید، توصیه ما به شما این است که شهر خُمام را به عنوان یکی از مقاصد سفر خود انتخاب کنید. این شهر که در گذشته با نام شهر خوبان شناخته می‌شد، در بخش خُمام که یکی از بخش‌های تابع شهرستان رشت در استان گیلان به حساب می‌آید، قرار گرفته است.

شهر خُمام امروزه بر سر راه ارتباطی شهر‌های رشت و بندر انزلی قرار گرفته و در گذشته یعنی در دوران نهضت جنگل از آن به عنوان یک شهر نظامی استفاده می‌شد که استراحتگاه لشکریان جنگل بود. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به مرداب دهنه‌سر، عمارت تاریخی چوکام و مسجد و بقعه امامزاده حسن (ع) اشاره کرد.

The post سفر نوروزی به شهر خُمام appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *