رئیس جامعه راهنمایان کشور: گردشگری معلق میان زمین و هواست

رئیس جامعه راهنمایان کشور می‌گوید سیاست و برنامه اساسی برای توسعه گردشگری وجود ندارد و این صنعت در کشور معلق میان زمین و هواست.

ایرنا : علی صدرنیا با بیان این مطلب اظهار داشت: با وجود اوضاع نابسامان گردشگری کشور، برنامه‌ای اساسی برای توسعه آن دیده نمی‌شود.
وی افزود: مسئولان گردشگری به حرف حرفه‌ای‌ها گوش نمی‌کنند و به هیچ عنوان از متخصصان مشورت نمی‌گیرند.
رئیس جامعه راهنمایان ادامه داد: امسال ورود گردشگران اروپایی به طور محسوسی کاهش یافته و حضور آنان در هتل ها و اماکن تاریخی به اندازه سال قبل پررنگ نیست.
رئیس جامعه راهنمایان کشور تاکید کرد: شاید تعداد گردشگران اسپانیایی و فرانسوی‌ همانند سال های قبل باشد اما مثلا حضور آلمانی‌ها به شدت کمتر شده است.
صدرنیا گفت: ما در گردشگری کشور مشکل عمده زیرساختی داریم؛ در معدود زمانی که گردشگر قابل توجه می آید به ویژه در فصل‌های شلوغ گردشگری در شهرهای گردشگرپذیر معروف، به اندازه کافی هتل نداریم.
او گفت: ساخت هتل در شهرهای بزرگ از نیازهای ضروری است؛ این شهرها اگر اعلام می‌کنند که هتل‌ها خالی هستند به دلیل در نظر گرفتن متوسط ضریب اشغال سالانه است و برای زمان اوج مسافر، جا ندارند.
صدرنیا با انتقاد از عدم استفاده از فرصت ها و ظرفیت های ایران در این زمینه تصریح کرد: ما با برنامه‌ریزی می‌توانیم در ماه‌های غیرگردشگری یعنی آذر و دی ما هم گردشگر بیاوریم زیرا هوا هنوز در کشور مساعد است و باید برای این ماه‌ها هم برنامه داشت.

The post رئیس جامعه راهنمایان کشور: گردشگری معلق میان زمین و هواست appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *