۴ میلیون گردشگر عراقی وارد ایران می‌شوند

یک مقام عراقی گفت: امسال ۴ میلیون گردشگر عراقی وارد ایران می‌شوند.

 ایسنا: معاون رایزن فرهنگی عراق نیز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری چهارمحال و بختیاری، افزود: این منطقه می‌تواند در حوزه توریست درمانی حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشد.

محمدباقر حکیم تصریح کرد: گفته شده که امسال ۴ میلیون گردشگر عراقی وارد ایران می‌شوند و گردشگرانی که با هدف توریست درمانی به ایران سفر می‌کنند دو برابر سال‌های گذشته شده که شهرکرد هم می‌تواند گردشگران بسیاری به خود جذب کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین می توان با رایزنی‌های لازم بستر مناسب را برای پذیرش دانشجوهای عراقی به دانشگاه شهرکرد فراهم کرد.
سفیر افغانستان در ایران نیز در این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی کشورهای ایران و افغانستان، اظهار کرد: این اشتراکات در نزدیکی دو کشور نقش بسزایی داشته و می‌توان از آن به عنوان یک فرصت برای برقراری روابط سازنده تجاری و اقتصادی بهره‌گیری کرد.

عبدالغفور لیوال افزود: شهرکرد نیز به واسطه شرایط مساعد اقلیمی، آب و هوای مناسب و برخورداری از طبیعت بکر و دیدنی می‌تواند به عنوان یکی از مناطق پرجاذبه برای برقراری روابط علمی و تجاری مقصد فعالان اقتصادی و دانشجویان کشور افغانستان باشد.

The post ۴ میلیون گردشگر عراقی وارد ایران می‌شوند appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *