کالدرون هم مثل استراماچونی داغ کرد؛ باشگاه نمی‌خواهد بمانم!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس پس از برتتیمش مقابل نساجی گفت: من ترجیح می‌دهم که در نیم‌فصل دو بازیکن ایرانی بگیریم و پولی که قرار است به بازیکن خارجی پرداخت شود، به بازیکنان خودمان پرداخت کنند.

خبرآنلاین؛ گابریل کالدرون در نشست خبری پس از جدال تیم‌های پرسپولیس و نساجی اظهار داشت: به خاطر این سه امتیاز، به بازیکنان تیمم تبریک می‌گویم. برای نیمه دوم برنامه داشتیم که گل‌های بیشتری بزنیم، اما با اخراج بازیکن‌مان روبه‌رو شدیم. کار سخت شد، اما به لطف بازیکنان و هواداران توانستیم این سه امتیاز را بگیریم.

ترجیح می‌دهم در نیم‌فصل ۲ بازیکن ایرانی بگیریم
وی در خصوص اینکه اعلام کرده است نیاز به یک هافبک و یک مهاجم دارد و هافبک مورد نظر او برای کدام پست میانی است، گفت: ترجیح می‌دهم بعد از بازی در این مورد صبحت نکنم. درست است، ما نیاز به بازیکن داریم. روز گذشته هم مدیر باشگاه اعلام کرد با یک بازیکن خارجی به توافق رسیده است، اما من ترجیح می‌دهم که در نیم‌فصل دو بازیکن ایرانی بگیریم و پولی که قرار است به بازیکن خارجی پرداخت شود، به بازیکنان خودمان پرداخت کنند. ما خودمان هنوز دریافتی نداشتیم و بازیکنان هم پولی نگرفتند و ترجیح می‌دهیم به جای پرداخت پول به بازیکنان خارجی، به بازیکنان ایرانی پول پرداخت شود. امیدوارم که قبل از شروع تمرینات در نیم‌فصل دوم، پرداخت‌های معوقه، پاداش‌ها و طلب فصل گذشته بازیکنان پرداخت شود.

من و دستیارانم ۶ ماه با تمام وجود کار کردیم، بدون اینکه درخواستی داشته باشیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه گفته بود پس از دیدار با نساجی قصد داشته صحبت‌هایی را انجام دهد و این صحبت‌ها چیست، اظهار داشت: یکی از موارد همین بود که ما به بازیکن خارجی نیاز نداریم و این بودجه صرف بازیکنان داخلی شود. اینکه ۶ ژانویه بازیکنان در اختیار تیم باشند و تمرینات آغاز شود. کالدرون و دستیارانش شش ماه با تمام وجود کار کردند، بدون اینکه درخواستی داشته باشند و تمام مشکلات را پشت سر گذاشتیم. اینکه یک مربی بیاید و جایگزین مربی‌ای شود که هفت جام کسب کرده، کار ساده‌ای نیست، اما به لطف بازیکنان، کیفیت و شخصیت آنها و به لطف هواداران این کار انجام شد. هوادارانی که آن شادی مدنظر من هنوز در زمین خودمان به آنها داده نشده است، اما تمام این مسائل باعث شد با عملکردمان حمایت بازیکنان و هواداران را داشته باشیم.

باشگاه می‌خواهد بروم اما من نمی‌خواهم!
کالدرون ادامه داد: برای رسیدن به اهداف‌مان به‌عنوان مربی احتیاج دارم از باشگاه حمایت شوم. به خاطر رفتارهایی که تا امروز با من شده است، حس می‌کنم باشگاه به من می‌گوید باید بروم، اما من نمی‌خواهم بروم. یکسری شرایطی دارم که سازماندهی و برنامه‌ریزی باشگاه باید در خور و شایسته هواداران و بازیکنان باشد. ما و هواداران باید از باشگاه بخواهیم یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای داشته باشد. همچنین امیدوارم افرادی که در باشگاه هستند و به فکر منافع شخصی هستند، از باشگاه بروند.

تا به امروز به احترام هواداران و بازیکنان چیزی نگفتم
وی در واکنش به طرح این مسئله که «آیا بهتر نیست به صورت شفاف بگویید چه کسانی در باشگاه حضور دارند که به فکر منافع شخصی هستند،‌ چرا که این سومین باری است که چنین مسئله‌ای را بیان می‌کنید»، خاطرنشان کرد: در باشگاه باید افرادی حضور داشته باشند که حرفه‌ای عمل کنند. این سازماندهی و برنامه‌ریزی حرفه‌ای نیست. رفتاری که داشته‌اند، شایسته و خوب نبوده است. هر مربی فلسفه خودش را دارد و کالدرون در این شش ماه نشان داد زمین را تمیز می‌کند، دروازه هول می‌دهد، آن هم کسی که در دو فینال جام جهانی بازی کرده است. به دلیل احترامی که برای هواداران قائلم و احترامی که به بازیکنان می‌گذارم، چیزی نگفتم.

اگر یک مهاجم خارجی داشتم الان ۱۰ امتیاز بیشتر از رقبا داشتیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: جان و زندگی‌ام را گذاشته‌ام و شما نتیجه آن را می‌بینید، آنهم با وجود اینکه مشکلات زیادی در این مسیر داشتیم. اگر ما یک بازیکن خارجی داشتیم که هشت گل زده بود، اکنون ۱۰ امتیاز بیشتر از رقبا داشتیم. من می‌گویم که بهترین هواداران را داریم، اما نمی‌دانم مدیر باشگاه یا وزارتخانه باید طوری رفتار کنند که این باشگاه سازماندهی و برنامه‌ریزی‌اش درخور بازیکنان و هواداران باشد. شما باید به آینده فوتبال کشورتان کمک کنید. فوتبال شما خیلی کیفیت دارد و من با تجربه‌ام می‌گویم فوتبال ایران خیلی کیفیت دارد و باید بهتر شود.

رفتار باشگاه شایسته و خوب نیست

کالدرون در واکنش به این مسئله که آیا بهتر نیست به صورت شفاف بگوید چه کسانی در باشگاه حضور دارند که به فکر منافع شخصی هستند و این سومین باری است که این جمله را تکرار می‌کند، خاطرنشان کرد: در باشگاه باید افرادی حضور داشته باشند که حرفه‌ای عمل کنند. این سازماندهی و برنامه‌ریزی حرفه‌ای نیست. رفتاری که داشته‌اند، شایسته و خوب نبوده است. هر مربی فلسفه خودش را دارد و کالدرون در این شش ماه نشان داد زمین را تمیز می‌کند، دروازه هل می‌دهد، آن هم کسی که در دو فینال جام جهانی بازی کرده است. به دلیل احترامی که برای هواداران قائلم و احترامی که به بازیکنان می‌گذارم، چیزی نگفتم. جان و زندگی‌ام را گذاشته‌ام و شما نتیجه آن را می‌بینید، با وجود اینکه مشکلات زیادی در این مسیر داشتیم.

وی اضافه کرد: اگر ما یک بازیکن خارجی داشتیم که ۸ گل زده بود، اکنون ۱۰ امتیاز بیشتر از رقبا داشتیم. من می‌گویم که بهترین هواداران را داریم، اما مدیر باشگاه یا وزارتخانه باید طوری رفتار کنند که این باشگاه سازماندهی و برنامه‌ریزی‌اش درخور بازیکنان و هواداران باشد. شما باید به آینده فوتبال کشورتان کمک کنید. فوتبال شما خیلی کیفیت دارد و من با تجربه‌ام می‌گویم فوتبال ایران خیلی کیفیت دارد و باید بهتر شود.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: از کسانی که مسئول هستند می‌خواهم به منافع خودشان فکر نکنند و منافع جمعی را در نظر بگیرند. نباید اجازه بدهیم آنها قدرت بگیرند و من هم با تواضع در این مدت کار کردم. یک تیم بودیم و دیدید هر بازیکنی در تیم بازی کند، هر تیمی را شکست می‌دهیم. این یک پایه است برای تبدیل شدن به بهترین تیم آسیا و لطفاً توجه کنید.

من احمق نیستم!

کالدرون گفت: به حرفی که می‌زنم گوش کنید. ما یک تیم خوب و هواداران را داریم و اکنون به یکی دو بازیکن دیگر نیاز داریم، اما نیاز من حمایت از طرف باشگاه است. آنها هر روز گفتند ان‌شاالله فردا، ان‌شاالله فردا، اما در موبایل‌ها مسائلی را می‌بینیم و می‌شنویم که حقیقت ندارد. من احمق نیستم و شما رزومه من به عنوان بازیکن و مربی را می‌توانید ببینید. احمق نیستم، اما عاشق این مردم و تیمم شده‌ام، ولی نمی‌توانم دیگر دروغ را تحمل کنم.

وی افزود: در این مدت با کاپیتان در ارتباط خواهم بود و امیدوارم مطالبات فصل قبل بازیکنان پرداخت شود و امیدوارم پولی که اعلام کردند قرار است برای بازیکن خارجی هزینه شود را به بازیکنان بدهند. همین جا می‌گویم که من بازیکن خارجی نمی‌خواهم و مسئولیت آن را می‌پذیرم. دو بازیکن ایرانی بیاورید و مطمئناً می‌توانیم رقابت کنیم، به شرطی که باشگاه از من حمایت کند. دیگر دروغ تمام شد و شش ماه به ما احترام نگذاشتند و اکنون احترام می‌خواهم.

دروغ می‌گویند!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه گفته می‌شود به صورت شفاهی اعلام شده پاداش‌هایی به او تعلق می‌گیرد، اما چنین چیزی در قرارداد نیست و گلایه‌های او هم به دلیل لحاظ نشدن همین پاداش‌هاست، گفت: دروغ می‌گویند. نه قراردادم را گرفتم و نه…

در ادامه خبرنگاری که این سؤال را پرسیده بود اجازه نداد کالدرون به صحبتش ادامه دهد و گفت این صحبت‌ها را محمدحسن انصاری‌فرد مطرح کرده که کالدرون نیز با عصبانیت اظهار داشت: شما شنیدید من چه گفتم؟ به تیم، بازیکنان و همه احترام گذاشتم. جانم را گذاشتم و تمام تلاشم را کردم، اما چیزی که دریافت کردم، بی احترامی و دروغ بود. من از پول صحبت نکردم، از احترام گفتم. (کالدرون در شرایطی پس از گفتن این صحبت‌ها نشست خبری را ترک کرد که در مسیر خروج از نشست خبری هم با عصبانیت صحبت‌هایی را به زبان می‌آورد که ترجمه نشد.)

The post کالدرون هم مثل استراماچونی داغ کرد؛ باشگاه نمی‌خواهد بمانم! appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *