چه لباس هایی برای مسافرت مناسب هستند؟

لباس های مناسب سفر

لباس سفر یکی از مهمترین انتخاب های قبل سفر است که فکر و ذهن هر گردشگر را به خود مشغول می‌کند.

چه لباسی با چه قابلیت ها و امکاناتی برای چه آب و هوا و مدت زمان سفر می‌تواند مؤثر و کاربردی باشد؟

لباس های ضد آب یا مقاوم در برابر آب

شامل لباس، کاپشن، شلوار، جلیقه و چکمه می‌تواند باشد.

اگر در طول سفرتان باید بیشتر در محیط های خارجی مثل دریا، جنگل یا کوهستان باشید، جاهاییکه تغییرات آب و هوایی زیاد است مطمئناً این لباس ها برای سفر شما مناسب هستند.

لباس های مقاوم در برابر آب بیشتر برای محطیط هایی با بارش کم و رطوبت متوسط به بالا هستند و لباس های ضد آب برای قایقرانی، دریا و مناطقی با رطوبت نسبی بالا و احتمال بارش فراوان می‌باشند.

شلوارهای قابل تبدیل

به جای خریدن دو نوع شلوار کوتاه و بلند برای سفرهایی که احتمال نیاز به هر دو مدل می‌باشد بهتر است از مدل های زیپدار قابل تبدیل به یکدیگر استفاده کنید.

درست است که این شلوارها خیلی فشن نبوده‌اند اما اغلب از پارچه با قابلیت خشک شدن سریع و ضد چروک ساخته می‌شوند که کاربری آن‌ها را بهینه‌تر می نماید.

لباس های ضد حشره

اگر از مناطقی می‌خواهید دیدن کنید که حشرات بسیاری دارد و به هر حال ترس از احتمال انتقال بیماری های متفاوت بخاطر گزش حشرات را دارید باید حتماً یک دست از این لباس ها را به همراه ببرید.

البته شاید راه حل استفاده از اسپری یا کرم های ضد حشره نیز اقتصادی تر باشد مخصوصاً اگر شما فقط برای یک یا چند بار می‌خواهید به این چنین مناطقی سفر کنید.

اما این لباس ها علاوه بر ملاحظات پوشش مناسب برای جلوگیری از نفوذ حشرات به پوست بدن بخاطر مواد موجود در خودشان می‌توانند تا ۶۰ الی ۷۰ بار شستشو به راحتی جلوی همه حشرات را بگیرند.

شلوار بگی یا جلیقه شش جیبه

لباس هایی که در ایران به این نام ها مشهور هستند و جیب های زیادی در شلوار یا جلیقه تعبیه شده دارند تا شما را از حمل کیف دستی یا کوله پشتی راحت کنند.

اگر به مناطقی سفر می‌کنید که حمل کیف دستی یا کوله پشتی خیلی راحت نمی باشد می‌توانید یکی از این لباس ها را تهیه کرده و در جیبهای مختلف آن تمام ابزار و لوازم ضروری سفر یا سیاحت خود را بگنجانید.

مسلماً این لباسها برای افرادی که حس خبرنگاری یا عکاسی دارند بسیار کاربردی هستند.

لباس های ضد چروک

آیا در سفر وقت اتو کردن لباس های خود را دارید؟

شاید خیلی از ما در کمد خود لباس های ضد چروک نداشته باشیم اما در سفری که از لحاظ زمان با کمبود وقت مواجه باشیم یا پر رفت و آمد و شلوغ از لحاظ کاری باشد که باید در آن با لباس رسمی نیز بود، داشتن لباس ضد چروک کمک زیادی به شما در حفظ ظاهر زیبایتان داشته باشد.

مسلماً تکنیک هایی مثل رول کردن لباس در چمدان یا بازکردن و کشیده گذاشتن آن ها در کمد لباس هتل ها یا آویزان کردن لباس ها در حوله خشک کن حمام هتل ها در زمانی که از حمام استفاده می‌کنید و رطوبت آنجا بالا است تا اندازه‌ای راهگشا خواهند بود.

به غیر از این لباس ها می‌تواند به کلاه های سفر که مخصوص جنگل، دریا یا کوهستان هستند و یا لباس هایی که دارای جیب های مخفی برای نگهداری لوازم و اشیاء قیمتی خود در طول سفر هستند و یا لباس های خاص که در برابر اشعه UV یا دمای بالا مقاوم هستند اشاره کرد.

نوشته چه لباس هایی برای مسافرت مناسب هستند؟ اولین بار در مجله سفر پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *