ورود خودروهای دو دیفرانسیل به جنگل های هیرکانی را متوقف کنید

کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بعد از یک ماه از ثبت جهانی جنگل های هیرکانی اقدام به برگزاری رالی با خودروهای دودیفرانسیل کرده است مدیر پروژه ثبت جهانی نیز خواستار حذف این اتومبیل ها شد.

 مهر: در روزهای اخیر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران ، تنها بعد از یک ماه از ثبت جهانی جنگل های هیرکانی که با تلاش سازمانهای مختلفی از جمله محیط زیست، منابع طبیعی و سازمان میراث فرهنگی پس از سالها تلاش انجام شد، تبلیغی را در فضای مجازی انتشار داده که در آن ذکر کرده رالی با خودروهای دو دیفرانسیل در جنگل های هیرکانی از ۲۶ تا ۲۸ مرداد ماه برگزار می شود . شروع آن نیز از پارکینگ مجموعه ورزشی دیزینریال طالقانی، قزوین، تنکابن، متل قو  و کلاردشت خواهد بود در این تور که به مناسبت ثبت جهانی جنگل های هیرکانی برگزار می شود ورود برای همه دارندگان خودروهای دو دیفرانسیل آزاد اعلام شده است. این موضوع واکنش مسئولان مختلف محیط زیست به غیر از سازمان میراث فرهنگی را در پی داشت.

تا اینکه مدیرمحلی پروژه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در نامه ای که رونوشت آن را به سازمان محیط زیست، سازمان جنگل ها ، میراث فرهنگی و مدیران دیگر پروژه ثبت جهانی جنگل های هیرکانی ارسال کرده، خطاب به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران نوشته است: «آگهی برگزاری رالی دو دیفرانسیل به مناسبت ثبت جهانی جنگل های هیرکانی موجب تعجب و نگرانی مسئولان مرتبط و علاقه مندان محیط زیست شده است. از آنجایی که ثبت این اثر طبیعی بی نظیر پس از سالها تلاش به منظور شناسایی به جهانیان و حفاظت همه جانبه از آن بوده است، برگزاری رالی با این اتومبیل ها در تضاد با اهداف ثبت این اثر ارزشمند است.

بنابراین ضمن درخواست از همه سازمانها ها ، گروهها و اشخاص به حساسیت و توجه بیش از پیش به این موضوه و ارج نهادن به تلاشها پیشنهاد می شود، تور گردشگری مذکور با هدف معرفی ارزش های جنگل های هیرکانی و پاکسازی مناطق مورد نظر، با حذف اتومبیل های دو دیفرانسیل در محدوده جنگل های هیرکانی برگزار شود.»

بخش جالب ماجرا اینجاست که کانون جهانگردی و اتومبیلرانی یکی از بخش های زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی است گویا مسئولان این سازمان، مدیران زیرمجموعه خود را هنوز درباره اهمیت جنگل های هیرکانی توجیه نکرده اند.

در این باره محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور گفت: من با مسئولان کانون صحبت کرده ام آنها گفتند که بخش خصوصی این پیشنهاد را داده و به صورت خودجوش عمل کرده است. ما  هم تاکید کردیم هر آنچه که مربوط به بخش حفاظتی و یا جنگل ها می شود را باید با ما در میان بگذارند در حال صحبت هستیم تا یا این خودروها حذف شود و یا  رالی.

The post ورود خودروهای دو دیفرانسیل به جنگل های هیرکانی را متوقف کنید appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *