هشدار پلیس درباره استفاده از وای‌فای رایگان هتل‌ها و مسافرخانه‌ها

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان همدان گفت:با توجه به ایام تعطیلات نوروز ، احتمالاً یکی از جرایمی که افزایش می‌یابد، استفاده هکرها از اینترنت وای فای رایگان برای سرقت اطلاعات افراد است.

خبرآنلاین:سرهنگ حسین بشری، معاون اجتماعی پلیس استان در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین با اعلام مطلب فوق افزود: یکی از مواردی که در حوزه جرائم سایبری اتفاق می افتد، فعالیت هکرها برای دستیابی به اطلاعات افراد به خصوص تصاویر و فیلم های خصوصی کاربران است.

اینترنت‌هایی که به صورت عمومی و رایگان در مکان ها و مراکز عمومی و بدون رمز و ثبت مشخصات استفاده کنندگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد به هیج عنوان قابل اعتماد نیستند و این امکان وجود دارد در صورت استفاده، اطلاعات افراد به سرقت برود.

کاربران عزیز حتی‌الامکان از اتصال گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها به وای فای های رایگان خودداری کرده و در صورت استفاده از ذخیره تصاویر و فیلم های خصوصی بر روی سیستم های هوشمند خود، خودداری کنند.

سرهنگ بشری در ادامه در خصوص تردد موتورسواران در پیاده راهها نیز گفت: با توجه به حضور مردم و عابرین در بازار برای خرید ایام عید بعضا افراد معدودی قانون گریز با موتورسیکلت اقدام به تردد در پیاده رو مینمایند و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم میکنند، این در صورتی است که وفق قانون تردد موتور سواران در پیاده‌روها ممنوع اعلام شده است.

برابر ماده ۲۰ در صورتی که موتورسواری از پیاده‌روها تردد کند علاوه بر اینکه ۶۵۰ هزار ریال جریمه خواهد شد، به مدت یک هفته و در صورت تکرار در دفعات بعدی به مدت یک ماه موتورسیکلت توقیف و برای راکب ۵ نمره منفی در سابقه گواهینامه آنها درج خواهد شد.

The post هشدار پلیس درباره استفاده از وای‌فای رایگان هتل‌ها و مسافرخانه‌ها appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *