نمایشگاه صد اثر صد هنرمند

استقبال از نمایشگاه صد اثر صد هنرمند و ترافیک بسیار شدید خیابان های اطراف گالری گلستان چنان بود که پلیس برای برقراری نظم ترافیکی مجبور به مداخله شد.

ایران آرت : بیست و هفتمین صد اثر صد هنرمند ،رویداد تابستانی گالری گلستان که از آن به عنوان قدیمی ترین رویداد تجسمی بخش خصوصی ایران یاد می شود امسال با مشارکت ۲۲۸ هنرمند، با استقبال شایان توجه هنردوستان روبرو شد. عصر یازدهم مرداد حجم این استقبال چنان بود که دروس و خیابان کماسایی که گالری گلستان در آن واقع است قفل شده بود و پلیس برای برقراری نظم ترافیکی مجبور به مداخله شد.

بر اساس اعلام لیلی گلستان،مدیر گالری گلستان و طراح این رویداد در روز افتتاحیه ۳۲ کار در مجموع به مبلغ ۱۳۰ میلیون تومان به فروش رسید.ویژگی خاص این دوره این است که از نام های شناخته شده هنر، فقط شمار اندکی اثر ارائه شده و صد اثر صد هنرمند بیست و هفتم، جوانانه تر و شهرستانی تر از همیشه عرضه شده است، تا آن سان که مخاطبان و خریداران برای نخستین بار با بسیاری از نام ها آشنا می شوند.

این روزها برای بیش از دو هفته، دیوارهای گالری گلستان پوشیده از قابهای کوچکی است که تصاویر رنگارنگ در آن ها خودنمایی می کند. تنوع آثار از سبک ها تا رویکرد های مختلف چشم را می آراید. طبیعی ست در ابتدا نگاه مخاطب به سوی آثار آشنا برود: تم خاص پرویز کلانتری، مناظر آبرنگ محمد ابراهیم جعفری، منظره کویری غلامحسین نامی، خط نستعلیق جلیل رسولی و قطعه شکسته نستعلیق یدالله کابلی ،اثر نصرالله افجه ای ،نقاشی خاص نصرت الله مسلمیان… اما تعدد آثار جوانان آن سان است که نگاه شما را می رباید.

گالری گلستان

به نظر می رسد تئوری گالری گلستان برای ترغیب و تشویق مردم و مخاطبان هنر برای خرید اثر هنری اصل با قیمتهای ارزان و مناسب در این نمایشگاه نهادینه شده است.در صد اثر صد هنرمند بیست و هفتم آثار گران قیمت، کم تر از همیشه است. در حالی که قیمت ها از یکصد و پنجاه هزار تومان شروع می شود و از این منظر هم قدرت انتخاب بسیاری در اختیار خریدار قرار می دهد. تک اثری از زنده یاد پرویز کلانتری با قیمت هشتاد میلیون تومان رکورددار قیمت است اما پس از آن گران ترین کار نقاشی هشت میلیون تومان است، اثری از محمد ابراهیم جعفری. در میان مجسمه ها نیز کمترین مبلغی که قیمت گذاری شده دویست هزار تومان است و بیشترین مبلغ مجسمه متعلق به اثری از محمد نعیمی به مبلغ هشت میلیون تومان است. در کنار این ها چند اثر خط و نقاشی خط هم به نمایش و فروش است اثری از یدالله کابلی با ارزش ۱۰ میلیون تومان بیشترین قیمت را در آثار ‌خط دارد و دو اثر از نصرالله افجه ای و جلیل رسولی نیز به قیمت هفت میلیون تومان قیمت گذاری شده و کمترین قیمت در میان آثار خوشنویسی یک میلیون تومان است.
بنا به رسم این رویداد هر اثری که به فروش می رود از روی دیوار برداشته و اثر دیگری از آن هنرمند جایگزین می شود. از این رو نمایشگاه صد اثر صد هنرمند هر چند روز یک بار نو و تازه می شود و علاقمندان و خریداران می توانند بار دیگر از آن دیدن و خرید کنند.

صد اثر صد هنرمند تا ۳۰ مرداد در گالری گلستان ادامه دارد. نشانی گالری گلستان، خیابان دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ هست.

The post نمایشگاه صد اثر صد هنرمند appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *