معضل عروس در خاندان سلطنتی انگلستان/تصاویر

۱۹ می‌٢٠١٨ میلادی، وقتی ناقوس‌های کلیسای سنت جرج لندن به نشانه ازدواج شاهزاده هری با مگان مارکل بازیگر و ‏مدل مطلقه آمریکایی به صدا درآمدند، بسیاری از انگلیسی‌های متعصب در دل ملکه انگلستان را به سبب صدور اجازه این ‏ازدواج سرزنش کردند چه آن‌که عقیده داشتند شأن خاندان سلطنتی با این ازدواج خدشه‌دار شده است.

شهروند: اما احتمالا اکثر آن‌ها ‌خاطرشان نبود که این تابوشکنی یعنی ازدواج اعضای درجه یک خاندان پادشاهی بریتانیا با زنان مطلقه از ١۴‌سال پیش و ‌با ازدواج پدر شاهزاده هری یعنی پرنس چارلز ولیعهد انگلستان با کامیلا پارکر زنی مطلقه و متولد لندن آغاز شده بود.

شاهزاده هری با مگان مارکل
٨٣ ‌سال پیش ادوارد هشتم تاج پادشاهی انگلستان را به خاطر ازدواج با یک مطلقه آمریکایی به برادر خود جرج ششم (پدر ملکه ‌فعلی انگلستان) واگذار کرد، اما امروز اگر یکی از اعضای این خاندان با مطلقه‌ها ازدواج نکنند گویی اتفاقی عجیب رخ داده ‌است! ‌

kate middleton

ازدواج مقابل چشم ٧۵٠‌میلیون نفر

اما همیشه هم اوضاع به این بدی نبوده و خاندان سلطنتی انگلستان ازدواج‌های پرطمطراق هم در تاریخ خود داشته‌اند. مثلا ‌همین چندی قبل، در آوریل ٢٠١١ میلادی ازدواج شاهزاده ویلیام با کیت میدلتون تقریبا همان چیزی بود که ملکه کهنسال ‌بریتانیا انتظارش را داشت و احتمالا او را به یاد سال‌های دور و مراسم ازدواج پسرش چارلز با مادر شاهزاده ویلیام یعنی ‌پرنسس دایانا انداخت.

ازدواجی که امروز سالگرد برگزاری آن است و به موجب آن ٣٨‌سال پیش در چنین روزی، ‌برابر ٢٩ جولای ١٩٨١ میلادی، پرنس چارلز ولیعهد انگلستان با دایانا اسپنسر پیوند زناشویی بست. این مراسم در کلیسای ‌جامع سنت پل برگزار شد و علاوه بر ۶٠٠‌هزار نفری که در خیابان‌های اطراف کلیسا با ذوق و شوق منتظر به صدا ‌درآمدن ناقوس‌ها بودند، ٧۵٠‌میلیون نفر نیز در سراسر جهان به شکل مستقیم جزییات مراسم را از طریق صفحه تلویزیون ‌دنبال می‌کردند. ‌

مرگ دایانا، مقدمه تابوشکنی کامیلا

ازدواجی که در زمان خود باشکوه‌ترین مراسم پیوند بین دو نفر در جهان به شمار می‌رفت، ١۵‌سال بیشتر دوام نیافت و ‌پرنس چارلز و پرنسس دایانا در آگوست ١٩٩۶ میلادی با موافقت ملکه از یکدیگر جدا شدند. این درحالی بود که آن‌ها از ۴ ‌سال پیش جدا از هم زندگی می‌کردند و طی این مدت اخباری مبنی بر ارتباط پرنس چارلز با دوست سابق خود کامیلا پارکر ‌در رسانه‌های انگلیسی منتشر می‌شد.

دایانا

مرگ دایانا یک‌سال پس از طلاق یعنی در آگوست ١٩٩٧ میلادی علنی‌تر شدن رابطه ‌ولیعهد انگلستان و کامیلا پارکر که‌سال ١٩٩۵ از همسر خود جدا شده بود را در پی داشت. اخباری که از اندرونی خاندان ‌سلطنتی به بیرون نشت می‌کرد، نشان از آن داشت که ملکه به هیچ عنوان موافق ازدواج پسرش با یک مطلقه نیست خصوصا ‌که تجربه دایانا چشم ملکه را از عروس ترسانده بود.

 دایانا

اما نهایتا اصرار پسر بر انکار مادر چربید و کامیلا پارکر با عنوان ‌سلطنتی دوشس کورنوال در آوریل ٢٠٠۵ میلادی عروس ملکه انگلستان شد.

The post معضل عروس در خاندان سلطنتی انگلستان/تصاویر appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *