مجوز فرودگاه ارس در مرحله نهایی

دبیر شورایعالی مناطق آزاد با بیان اینکه صدور مجوز فرودگاه ارس در مرحله نهایی قرار دارد، گفت:ایران از حق مسلم خود در داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای و توان دفاعی، موشکی کوتاه نیامده و همین موضوع آمریکا را عصبانی کرده است.

خبرگزاری تسنیم: مرتضی بانک با اشاره به اینکه وظیفه سازمان های مناطق آزاد حمایت از جریان کسب و کار و سرمایه ها است، اظهار کرد: ارزشمندی سرمایه ای کارآفرینان و فعالان اقتصادی در مناطق آزاد، زمانی مشخص می شود که متولیان و مدیران این مناطق تنها به رونق اقتصادی، تولید و صادرات بیاندیشند و تسهیل در فرآیندها و سرعت در ارائه خدمات سرمایه گذاری را جایگزین بخشنامه ها کنند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی اعتماد به نیروهای ارزشمند، تاثیرگذار و متخصص یکی از راه های مقابله با تحریم های ظالمانه است این در شرایطی است که آمریکا تمام توان خود را برای مقابله با جریان های اقتصادی در ایران به کار گرفته که البته باید باور کنیم شرایط سخت شده ولی نباید اسیر تهدیدهای آمریکا و هم پیمانان آن شویم.

مشاور رییس جمهور با اشاره به اینکه دولت با تمام توان «برجام» را به نتیجه رساند و خروج یک جانبه آمریکا نشانه شکست آنان بود گفت: آمریکا توافق نامه ها و تفاهم ها را نادیده می گیرد که در این شرایط ما نباید ایرادات را به گردن دولت و مذاکره کننده ها بیاندازیم. کشور در هر شرایطی از حق مسلم خود در داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای و توان نظامی، دفاعی و موشکی کوتاه نیامده و همین موضوع آنها را عصبانی می کند.

بانک بر ضرورت حمایت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی به ویژه در شرایط سخت اقتصادی در کشور تاکید کرد و گفت: دولت باید تسهیل در امر سرمایه گذاری و استفاده از توانمندی بخش خصوصی در پروژه های اقتصادی را با قدرت دنبال کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه مراحل نهایی اعطاء مجوز برای فرودگاه منطقه آزاد ارس انجام شده ابراز امیدواری کرد: با احداث این فرودگاه کریدورهای ارتباطی و زیرساخت های حمل و نقل در منطقه آزاد ارس تکمیل شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: امکانات لجستیکی در منطقه آزاد ارس به واسطه همجواری با کشورهای آسیای میانه، رونق اقتصادی، افزایش ترانزیت کالا، تولید و صادرات را به همراه دارد.

The post مجوز فرودگاه ارس در مرحله نهایی appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *