فقط سه بنای تاریخی تهران بیمه شده‌اند

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: از بناهای تاریخی تهران سه بنای تاریخی کاخ گلستان، کاخ نیاوران و موزه ملی ایران بیمه شده اند.

مهر: محمدحسن طالبیان گفت: موضوع بیمه آثار تاریخی طرحی بود که در مجلس نوشته شد و ما به تدریج آن را انجام خواهیم داد منتها باید بودجه مربوط به آن در سازمان میراث فرهنگی پیش بینی شود. اگر سازمان برنامه و بودجه کمک مان کند می توانیم با شرکت های بیمه ای قرارداد ببندیم.

وی با بیان اینکه این طرح کلی نوشته شده است گفت: باید سازمان برنامه و بودجه این طرح را اول تایید کند مابیمه آثار را در سایت های جهانی برای حضور گردشگران شروع کرده ایم ولی بیمه بنا را که اگر اتفاقی برایش افتاد چه کاری انجام شود تا به حال نبوده انجام نداده بودیم به همین دلیل سه بنای تاریخی کاخ گلستان، موزه ملی و کاخ نیاوران به عنوان نمونه بیمه شد. بیمه آثار موضوع جدیدی است و ما این سه بنا را به صورت تمرینی بیمه کردیم.

طالبیان گفت: این اقدام براساس پولی انجام می شود که ما در اختیار داریم اگر این بودجه اختصاص پیدا کند می توانیم همه آثار را تحت پوشش بیمه ای قرار دهیم. تنها کافی است به عنوان قانون مصوب شده و برایش بودجه تعلق بگیرد.

The post فقط سه بنای تاریخی تهران بیمه شده‌اند appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *