عملیات بهسازی ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد تکمیل شد

 معاونت عملیاتی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح چند پروژه بهسازی در فرودگاه مهرآباد با هدف افزایش ارتقای سطح سرویس به مسافران خبر داد.

ایرنا: مصطفی صفائی روز سه شنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: در هفته دولت دو نوع پروژه سرمایه‌ای و جاری در فرودگاههای کشور افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی از پروژه‌های جاری که شامل بهسازی محیط فرودگاهی است در فرودگاه مهرآباد تهران به عنوان پرترددترین فرودگاه کشور اجرا شده است.

بر این اساس بهسازی ترمینال یک و دو این فرودگاه از سال گذشته دستور کار قرار گرفته است.

به گفته صفایی بهسازی ترمینال یک و دو شامل تعمیرات مربوط به کف و سقف و فضای ترمینالی است.

وی تصریح کرد: دو پروژه دیگر برای مهرآباد در دستور کار است که مربوط به مقاوم‌سازی و آماده‌سازی ترمینال یک است و بعد از هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

صفائی با بیان اینکه ارتقای سطح خدمات فرودگاهی هدف مهم شرکت فرودگاهها است، ادامه داد: با استفاده از بهبود ظرفیت‌های موجود فرودگاهی در خصوص افزایش رضایتمندی مسافران و مراجعان تلاش می‌کنیم.

معاونت عملیاتی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: درهمین راستا در ۵ ماهه اخیر در فرودگاه مهرآباد بهسازی و نوسازی بیش از ۱۵۰۰صندلی ترمینالی، نصب تسمه نقاله‌های پذیرش بار مسافران در ترمینالهای ۴و۶ به متراژ بیش از ۲۰۰متر و افزایش و نصب بیش از ۶ دستگاه آبخوری در قسمت‌های مختلف ترمینالی به منظور دسترسی مسافران به آب نوشیدنی را اجرا کردیم.

وی ادامه داد: همچنین نصب بیش از ۳۰۰ صندلی راحتی برای مسافران و تکمیل تابلوهای راهنمای مسافران در ترمینال‌ها، ساماندهی و بروزرسانی چرخ‌های حمل بار مسافر به منظور دسترسی آسان مسافران به چرخ دستی نیز بخش دیگری از برنامه‌های اجرا شده در پرترددترین فرودگاه کشور است.

صفائی اضافه کرد: از پروژه‌های سرمایه‌گذاری که قرار است در ۹ فرودگاه کشور اجرایی شود؛ ترمینال ۸ هزارمتری فرودگاه اردبیل است که با اعتبار ۴۰ میلیارد ساخته و آماده بهره برداری است.همچنین در فرودگاه تبریز توسعه ترمینال و فضای اپرون اجرایی خواهد شد. ضمن اینکه ۷ میلیارد تومان برای بهسازی فرودگاه تبریز در سال جاری اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی گفت: در این ۹ فرودگاه اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ۲۵ پروژه اجرایی در آن آماده افتتاح است؛ بخشی از آن با حضور وزیر راه و چند طرح بزرگتر نیز بعد از هفته دولت با حضور رئیس جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد.

The post عملیات بهسازی ترمینال‌های فرودگاه مهرآباد تکمیل شد appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *