سلبریتی های که نمی دانستید استاد دانشگاه بوده اند/تصاویر

بعضی سلبریتی ها دانش و تجربه ی خود را در کلاس های درس عرضه می کنند تا این فرصت را برای دانشجویان فراهم کنند مسقیماً و بی واسطه از بازیگران، سوپر مدل ها و کارگردانانی که از موفق ترین چهره های حوزه ی کاری خود هستند، بیاموزند.

روزیاتو: در ادامه با سلبریتی هایی آشنا خواهیم شد که تجربه ی تدریس در دانشگاه را داشته اند.

اپرا وینفری

اپرا وینفری

اپرا دوره ی کوتاهی در اواخر دهه ی ۱۹۹۰، در دانشکده ی مدیریت دانشگاه نورث وسترن ِ آمریکا تدریس می کرد. وینفری و همسرش، استدمن گراهام، به طور مشترک کار تدریس کلاس درسی به نام «پویایی شناسی رهبری» را برعهده داشتند.

این کلاس به ۱۱۰ دانشجو اختصاص یافته بود که برای ثبت نام در این کلاس مجبور شده بودند از بیشتر از نیمی از «امتیازات کلاسی» سالانه ی خود استفاده کنند.

متیو مک کانهی

متیو مک کانهی

مک کانهی قرار است در پاییز سال جاری میلادی به عنوان استاد تمام وقت در دانشگاه تگزاس ِ آمریکا تدریس کند و یکی از اساتید دانشکده ی ارتباطات آن شود.

متیو مک کانهی که خود در همین دانشگاه تحصیل کرده، اولین بار در سال ۲۰۱۶ فرصت تدریس در دانشگاه تگزاس را پیدا کرد؛ او یکی از اساتید کلاس درسی به نام «تولید پیشرفته: از متن تا تصویر» بود.

این کلاس ۳۰ دانشجو داشت و مک کانهی آن ها را به پشت صحنه ی فیلم «دولت آزاد جونز» (Free State of Jones) برد که در سال ۲۰۱۶ در حال ساخت بود و خود مک کانهی هم در آن نقش آفرینی می کرد. مک کانهی این درس را بیشتر از طریق ویدئوهای ضبط شده و حضور گاه و بیگاه در محوطه ی دانشگاه، به دانشجوهایش آموزش می داد.

اسپایک لی

اسپایک لی

اسپایک لی یک هنرمند همه فن حریف است. او علاوه بر اینکه نویسندگی، کارگردانی، بازیگری و تهیه کنندگی می کند، از قرار معلوم ید طولایی هم در کار تدریس دارد. اسپایک لی کار تدریس فیلمسازی را در سال ۱۹۹۱ در دانشگاه هاروارد ِ آمریکا شروع کرد و سال ها استاد دانشگاه نیویورک ِ آمریکا بوده است.

لی در سال ۱۹۹۳ به عضویت هیئت علمی دانشکده ی هنر دانشگاه نیویورک درآمد و در سال ۲۰۰۲ به عنوان مدیر هنری این دانشکده منصوب شد.

تایرا بنکس

تایرا بنکس

بنکس، سوپر مدل مشهور، در سال ۲۰۱۷، کار تدریس در کلاس درسی درباره ی ایجاد و حفظ یک برند شخصی را به طور مشترک در دانکشده ی بازرگانی دانشگاه استنفورد ِ آمریکا برعهده داشت.

او در این کلاس به نزدیک به ۲۵ دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی یاد می داد که چطور از رسانه های اجتماعی و سنتی برای تبدیل شدن به یک رهبر تجاری استفاده کنند.

این کلاس درس «خودت را نشان بده: ایجاد و گسترش برند شخصی خود» نام داشت و در آن به مباحثی همچون هدف از ایجاد یک برند شخصی، متمایز کردن خود و ایجاد هویت و استراتژی برای یک برند، و مزیت رقابتی پرداخته می شد.

جیمز فرانکو

جیمز فرانکو

جیمز فرانکو سابقه ی تدریس در دانشگاه های متعددی را دارد: دانشگاه های کلمبیا، نیویورک، کالیفرنیا و لس آنجلس، مؤسسه هنری کالیفرنیا و غیره.

در دانشگاه لس آنجلس، فرانکو در یک ترم زمستانی کلاس درس فیلمنامه نویسی داشت. گفته می شد این کلاس درس «بسیار تجربی» و از قرار معلوم خود فرانکو هم یک استاد کاملاً «عادی» بود.

در سال ۲۰۱۳ یکی از دانشجویان فرانکو در دانشگاه لس آنجلس در مصاحبه ای گفته بود که فرانکو اهمیت زیادی به کار تدریسش می دهد و آن را سرسری نمی گیرد و مثل یک استاد عادی، تمام وقت کاری اش را به امور تدریس اختصاص می دهد.

با این حال، فعالیت فرانکو به عنوان استاد همیشه هم بدون جنجال نبوده.

در سال ۲۰۱۸، یکی از دانشجویان سابق فرانکو از دو کمپانی فیلمسازی ربیت بندینی (که فرانکو یکی از مؤسسین آن است) و پوینت گری (که ست روگن، دیگر بازیگر هالیوودی از مؤسسان آن است) شکایت کرد و آن ها را متهم کرد که او را حقوق نویسندگی فیلم مشترک فرانکو و روگن در سال ۲۰۱۷ به نام «هنرمند فاجعه» (The Disaster Artist) محروم کرده بودند. هر دو کمپانی اتهامات را رد کردند و این پرونده بی سر و صدا مختومه شد.

باراک اوباما

باراک اوباما

اوباما قبل از رئیس جمهور شدنش، زمانی در دانشکده ی حقوق دانشگاه شیکاگوی آمریکا تدریس می کرد. باراک اوباما از سال ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۴ که برای حضور در سنای آمریکا انتخاب شد، استاد دانشگاه بود.

اوباما درباره ی قانون اساسی و همینطور تئوری نژاد تدریس می کرد.

آنجلینا جولی

آنجلینا جولی

گرچه جولی هرگز یک کلاس درس کامل در دانشگاه نداشته، اما در سال ۲۰۱۸ در دانشگاه علوم اقتصادی و سیاسی لندن در بریتانیا، به عنوان استاد مدعو فعالیت داشت.

در فوریه ی ۲۰۱۸، جولی برای دانشجویان کارشناسی ارشد سمیناری با موضوع «زنان، صلح و امنیت» برگزار کرد. آنجلینا جولی در سال ۲۰۱۷ هم سخنرانی دیگری در این دانشگاه داشت که اولین تجربه ی او محسوب می شد.

الک بالدوین

الک بالدوین

الک بالدوین یک بار به همراه بتانی کاپوتو، بازیگر و مدرس، در دانشگاه استونی بروک ِ آمریکا یک کلاس فشرده با تمرکز بر تکنیک های بازیگری و مونولوگ گویی برگزار کرد.

این کلاس فقط ۲ روز بود و در سال ۲۰۱۶ برگزار شد. دانشجویان برای حضور در این کلاس باید تست بازیگری می دادند.

The post سلبریتی های که نمی دانستید استاد دانشگاه بوده اند/تصاویر appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *