سقف تعهدات بیمه‌ای اربعین چقدر است؟

رییس سازمان حج و زیارت، سقف تعهدات بیمه‌ای را در اربعین اعلام کرد.

ایسنا: علی‌رضا رشیدیان با بیان این‌که امسال با وجود افزایش خدمات و گستره پوشش بیمه‌ای برای زائران اربعین، قیمت آن نسبت به سال گذشته ثابت نگه داشته شده است، اظهارکرد: پوشش بیمه‌ای زائران اربعین شامل پرداخت هزینه‌های درمانی، بستری، بیمارستانی، اعمال جراحی به علت بیماری یا حادثه برای هر یک از بیمه‌شدگان زائر تا سقف ۲۷۵ میلیون ریال معادل ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود.

به گفته او، پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی تا سقف دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده. پرداخت غرامت فوت ناشی از حوادث نیز به میزان مبلغ ۲۴۰ میلیون تومان و نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزئی در اثر حوادث برای هر یک از بیمه‌شدگان نیز تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر این‌که تعهدات بیمه فقط مشمول افرادی می‌شود که در سامانه سماح برای سفر اربعین ثبت‌نام کرده باشند، افزود: این سامانه مبنای آماری و پایه ارائه اطلاعات برای ساماندهی امکانات و خدمات‌دهی مناسب به زائران اربعین است.

رییس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: با اطلاعات پایه‌ای سامانه سماح، آمار مشتاقان زیارت امام حسین (ع) از نظر پراکندگی در سطح استان‌ها و نیز نحوه و چگونگی توزیع و خروج آن‌ها از مرز، مشخص و زمینه برنامه‌ریزی برای خدمات‌دهی و ساماندهی امکانات در آن سوی مرز هم براساس این ثبت‌نام‌ها فراهم می‌شود.

اعزام‌های کاروانی سازمان حج در اربعین متوقف می‌شود

وی در ادامه با اشاره به تعطیل شدن ستاد مدیریت عملیات شمسا (کارگزار زیارتی عتبات) در موسم اربعین و توقف اعزام‌های کاروانی، گفت: شمسا در اربعین امسال نیز اعزام زائر ندارد، اما برنامه‌ریزی شده در راستای بهره‌گیری از امکانات بالقوه سازمان حج و زیارت برای ارائه خدمات بیشتر به زائران اربعین حسینی، ظرفیت‌های خود را قوی‌تر و منسجم‌تر برای انجام امور محوله سازمان در حوزه عراق استفاده کند.

رشیدیان از طراحی و آماده‌سازی نرم‌افزار موبایلی «مصباح» توسط سازمان حج خبر داد و گفت: از طریق این نرم‌افزار، اطلاعات لازم برای زائران اعم از مختصات منطقه‌ای و جغرافیایی، مسیریابی، پیام‌رسانی و ارتباطات ارائه می‌شود. این نرم‌افزار هم اکنون در مرحله آزمایش است و امید است به‌زودی روی شبکه ها قرار گیرد تا زائران از ظرفیت‌های این نرم‌افزار برای سفری بهره ببرند.

The post سقف تعهدات بیمه‌ای اربعین چقدر است؟ appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *