سازمان هواپیمایی کشوری: هواپیمای آنتونف ۷۴ ممنوعیت پرواز ندارد

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: هواپیمای آنتونف ۷۴ ممنوعیت پرواز نداشته و تمامی گواهینامه‌های صلاحیت پروازی را داراست.

خبرآنلاین: از سازمان هواپیمایی کشوری، از آنجایی که در روزهای اخیر مطالب و مسائلی در فضای مجازی و به تبع آن در بعضی از رسانه‌ها موضوع پرواز یک فروند هواپیمای آنتونف ۷۴ شرکت هواپیمایی پویا با عناوین مختلف، صلاحیت پروازی این هواپیما را محل شبهه قرار داده است، اداره کل صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به مسائل مطروحه نکاتی را جهت پاسخ گویی به رسانه‌ها به روابط عمومی سازمان اعلام کرد.

وزیر وقت وزارت راه و شهرسازی در تاریخ ۱۳ دی ۹۳ به رئیس وقت سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ کرد: پرواز هواپیمای آنتونف درصورت تحقق شرایط براساس ضوابط هوانوردی باید اقدام شود در هر صورت نام شرکت سازنده هواپیما نباید مانع پرواز این هواپیما گردد.

این هواپیما تمامی گواهینامه‌های صلاحیت پروازی براساس الزامات ایکائو را داراست و ممنوعیت پرواز ندارد.

هواپیمای مذکور براساس گواهینامه نوع (TC) و ضمائم آن برگه گواهینامه نوع (TCDS) که توسط نهاد هواپیمایی کشوری اکراین به شماره TL ۰۰۰۹ صادر شده است قابلیت حمل مسافر تا ۵۲ نفر را دارد.

در کتاب پروازی هواپیمای An-۷۴ TK-۲۰۰ (که بنام FM مشهور است) حمل مسافر توسط این هواپیما از سوی کشور طراح مجاز شناخته شده است؛ لذا طرح مسائل غیر کارشناسی و اینکه کدام یک از الزامات و مقررات توسط صلاحیت پرواز سازمان هواپیمایی کشوری رعایت نشده است جز ایجاد شبهه و نگرانی برای مسافران هوایی چیزی به دنبال نخواهد داشت.

The post سازمان هواپیمایی کشوری: هواپیمای آنتونف ۷۴ ممنوعیت پرواز ندارد appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *