دژ باستانی که زیر یک ایستگاه اتوبوس مدفون شده بود

بقایای یک دژ رومی باستانی در جریان ساخت و ساز در یکی از شهرهای انگلستان درحالی کشف شد که در زیر یک ایستگاه اتوبوس دفن شده بود.

 ایسنا: این اکتشاف ارزشمند در جریان ساخت یک ایستگاه اتوبوس جدید در شهر «اکستر» واقع در جنوب غربی انگلستان رخ داد. کشف بقایای این دژ باستانی از آن جهت موجب حیرت باستان‌شناسان شد که تاکنون هیچ‌گونه شواهدی مبنی بر وجود استحکامات نظامی در این منطقه یافت نشده بود. از این رو، کشف این دژ می‌تواند اطلاعات جدیدی درباره گذشته‌ی این منطقه به عنوان یک مرکز مهم نظامی در زمان حکومت رومی‌ها ارائه دهد.

شواهد بقایای این دژ باستانی برای اولین بار توسط یک کارگر گزارش شد. کمی بعد کارگران به دو گودال موازی برخوردند که پس از بررسی باستان‌شناسان به عنوان استحکامات نظامی رومی‌ها شناسایی شد.

در این بین تعدادی سکه و بخش‌هایی از ظروف سفالین که گمان می‌رود به «لژیونرها»(سربازان رومی)‌ تعلق داشته باشد نیز کشف شد.آثار باستانی که در این منطقه کشف شدند به دهه‌های اول حکومت رومی‌ها در بریتانیا باز می‌گردند؛ این یعنی این دژ باستانی در دوران حکومت رومی‌ها در بریتانیا ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پی

 

The post دژ باستانی که زیر یک ایستگاه اتوبوس مدفون شده بود appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *