خرید ویلا

اشتیاق برای خرید ویلا در مناطق خوش آب و هوا موضوع امروز و دیروز نیست، بلکه از سالیان دور این تمایل وجود داشته است. اما خب می شود گفت این روزها افزایش بی رویه ای در تمایل به ویلاداری به وجود آمده است.

شاید بشود در مورد آن اینگونه نظر داد که مردم دیگر از شرایط موجود در شهرها مانند شلوغی و ازدحام، ترافیک استرس های زندگی شهری بیزار شده اند و به دل دشت و جنگل پناه می برند.

خرید ویلا

این شرایط سخت زندگی شهری افراد را به خرید ویلا و مهاجرت به آن مناطق و یا مسافرت های آخر هفته و گاه و بی گاه ترغیب می کند. اما لازم است بدانید که سرمایه گذاری برای خرید ویلا مانند خرید یک آپارتمان نقلی نیست بلکه اگر می خواهید پس اندازتان را صرف خرید ویلا کنید باید یک سری مسائل را مد نظر قرار دهید.

خرید ویلا در شمال

این روزها خرید یک ویلای شیک و لوکس که از لحاظ امکانات و تجهیزات هم خوب و قانع کننده باشد به یک رویا برای همه افراد تبدیل شده است. بخصوص اگر این ویلاها در شهرهای ساحلی و جنگلی استان گیلان و مازندران واقع شده باشد. از لحاظ خرید ویلا در شمال  بویژه شهرهایی مانند رویان، نوشهر ، چالوس و چمستان در مازندران و شهر زیبا کنار در گیلان بی نظیرترین ویلاهای جنگلی و ساحلی را برای خرید ویلا دارند. این شهرها در موقعیت اقتصادی کنونی از لحاظ ارزش تجاری در رتبه بالایی قرار گرفته اند و خیلی از آنها با قیمت های میلیاردی معامله می شوند.

خرید ویلا

جالب است که بدانید اینگونه شهرها نه تنها بدلیل زیبایی بصری و چشم اندازهایی که دارند بلکه به لحاظ میزان امنیتی که دارند و دسترسی به مسیرهای اصلی، به عنوان بهترین گزینه ها برای ساخت و ساز ویلا شناخته می شوند. در حال حاضر با وجود اینترنت و فضای آنلاین شما می توانید اطلاعات دقیقی در مورد انواع ویلاهای ساحلی، جنگلی و کوهستانی بدست آورده و ویلای مورد نظر خود را بخرید.

خرید زمین در شمال

شاید خرید زمین در شمال به نظر کار سخت و پیچیده ای بیاید اما از نظر ما کار ساده ای است. درست است که بهرحال هر کاری اما و اگرهای مخصوص به خود را دارد و داشتن دانش و آگاهی کافی و بروز در کنار توجه دقیق لازم است. ما هم با شما موافقیم که گاهی تشخیص قانونی بودن زمین واقعا کار ساده ای نیست؛ شاید در بعضی مواقع تجربه می خواهد و گاهی هم تخصص ویژه؛ با این حال سعی می کنیم در اینجا بعضی موارد مهم تر را مورد بررسی قرار دهیم.

شما می خواهید زمینی در شمال خریداری کنید ممکن است بخواهید زمین را برای همیشه نگه دارید و در آن باغ یا ویلا بسازید یا اینکه تنها برای سرمایه گذاری زمین بخرید و در زمان مناسب که گران تر شد آن را بفروشید .بهرحال قصد شما از خرید زمین در شمال هرچه که باشد باید این را بدانید که زمین های شمال از لحاظ بافت تعریف شده توسط بنیاد مسکن شهرستان مربوطه بر سه نوع اند زراعی، باغات و مسکونی.

خرید ویلا

زمین های زراعی همین طور که از نامشان هم برمی آید تحت نظارت اداره کشاورزی است و در بافت های زراعی که بخش اعظمی از زمین های شمال را تشکیل می دهد واقع شده است. باید این را بدانید که امکان تغییر کاربری این زمین ها هم  وجود دارد.

نوع دوم زمین های باغات است و خریدار می تواند بعدها کاربری آن را تغییر دهد مشروط بر اینکه مبلغی را به عنوان جرائم پرداخت کند.

نوع سوم زمین های مسکونی می باشند که قبل از شروع ساخت می توانید برای مجوز ساخت اقدام نمایید.

درهنگام خرید زمین در شمال با واژه هایی مانند زمین ساحلی و زمین جنگلی مواجه خواهید شد که به این معناست که آن زمین ها در مجاورت ساحل و یا جنگل قرار گرفته اند. اما این زمین ها ممکن است در یکی از رده های زمین های زراعی ، باغی یا مسکونی باشند. بعنوان مثال زمین ساحلی می تواند مسکونی باشد و امکان ساخت و ساز ویلا در آن وجود داشته باشد.

خرید ویلا

بهرحال اگر قصد خرید زمین در شمال را دارید بهتر است قبل از هرچیزی هدفتان را مشخص کنید. باید توجه داشته باشید که زمین ها ممکن است داخل بافت شهری و یا خارج از آن باشند. چنانچه این زمین خارج از بافت شهری باشد یعنی کاربری برای آن تعریف نشده است و قابل استفاده برای ساخت و ساز ویلا نیست که این مسئله رو میتوانید از شهرداری و یا دهیاری ها  پرسید.

اما اگر قصد شما تنها سرمایه گذاری باشد خرید زمین های خارج از بافت با توجه به قیمت ارزانی که دارند می توانند گزینه مناسبی باشند، چرا که اگر پس از مدتی به داخل بافت شهری بیاید سود خوبی عایدتان می شود.

مجموعه بانک اطلاعات املاک شمال با پرسنل متخصص در حوزه املاک و مستغلات همه روزه آماده ارایه خدمات مشاوره ای در زمینه خرید و فروش زمین و ویلا در شمال به شما عزیزان می باشد. بزرگترین شعار ما صداقت در گفتار و عمل می باشد انشاالله که بتوانیم رضایت شما را در مورد خرید زمین و ویلا در شمال کشور بدست آوریم و شما را به هدفتان نزدیک کنیم.

اما از این لحاظ که این بازه زمانی ممکن است از یک تا ده سال طول بکشد، انتخاب زمین شمال برای ساخت ویلا و آپارتمان در داخل بافت شهری معقولانه تر و بهترین انتخاب است که نباید آن را از دست بدهید.

خرید ویلا

مجموعه بانک اطلاعات املاک شمال  با پرسنل متخصص در حوزه املاک و مستغلات همه روزه آماده ارایه خدمات مشاوره ای در زمینه خرید و فروش زمین و ویلا در شمال به شما عزیزان می باشد. بزرگترین شعار ما صداقت در گفتار و عمل می باشد انشاالله که بتوانیم رضایت شما را در مورد خرید زمین و ویلا در شمال کشور بدست آوریم و شما را به هدفتان نزدیک کنیم.

نوشته خرید ویلا اولین بار در مجله سفر پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *