ثروتمندترین زنان جهان چه کسانی هستند؟/تصاویر

هرسال مجله فوربس فهرستی از نام ثروتمندترین افراد جهان را منتشر می کند.

عصر ایران: امسال هم مانند سال‌های پیش تعداد زنان ثروتمند نسبت به مردان اندک است. با ۱۰ نفر از ثروتمندترین زنان جهان و راه دستیابی‌شان به این ثروت کلان آشنا شوید.

فرانسوا
فرانسوا بتانکور مایر، وارث شرکت محصولات آرایشی L’Oréal با ثروتی به میزان ۴۹،۳ میلیارد دلار در رأس فهرست ثروتمندترین زنان جهان سال ۲۰۱۹ قرار گرفته است. فرانسوا در واقع بخش اعظم ثروت خود را مدیون پدربزرگش بوده است که پس از مرگ وی (۱۹۵۷) برای او به جا ماند. اوژن شولر بنیانگذار شرکت L’Oréal بوده است. فرانسوا پس از مرگ مادرش (۲۰۱۷) در فهرست ثروتمندترین زنان جهان قرار گرفت.

والتون

والتون مالک بخشی از فروشگاه آمریکایی وال مارت است که در سال ۱۹۶۲ توسط پدرش تاسیس شده بود. آلیس ۶۹ ساله چندان دخالتی در امور مدیریتی شرکت ندارد و بیشتر گردآوری آثار هنری، پشتیبانی مالی از هنرمندان و همچنین پرورش اسب دغدغه های زندگی او هستند. به گفته فوربس ثروت او در حال حاضر به میزان ۴۴،۴ میلیارد دلار است.
والتون مالک بخشی از فروشگاه آمریکایی وال مارت است که در سال ۱۹۶۲ توسط پدرش تاسیس شده بود. آلیس ۶۹ ساله چندان دخالتی در امور مدیریتی شرکت ندارد و بیشتر گردآوری آثار هنری، پشتیبانی مالی از هنرمندان و همچنین پرورش اسب دغدغه های زندگی او هستند. به گفته فوربس ثروت او در حال حاضر به میزان ۴۴،۴ میلیارد دلار است.

ژاکلین مارس
ژاکلین مارس به همراه دو برادر خود، فورست جی ار و جان، مالک شرکت آمریکایی تولیدکننده مواد غذایی است. این شرکت پس از فوت پدربزرگ شان، فرانک، به آنان به ارث رسیده است. فرانک این شرکت را در سال ۱۹۱۱ در آشپزخانه خود در واشنگتن تاسیس کرده بود. هرسه آنان در مدیریت این بزرگترین شرکت تولید کننده شیرینی و شکلات شرکت دارند. ژاکلین ۷۹ ساله دارای ثروتی به میزان ۲۳،۹ میلیارد دلار است. تصویر بالا: او و نوه هایش.

یانگ هویان

یانگ هویان که دختر گائوکیانگ موسس شرکت املاک “کانتری گاردن” است، با ۳۷ سال سن ثروتمندترین زن چین محسوب می شود. در سال ۱۹۹۷ پدر یانگ ۶۰ درصد سهام این شرکت چینی را به نام او کرد. در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار به دارایی ۲۲،۱ میلیارد دلاری او افزوده شده است. تصویر بالا مربوط است به مراسم عروسی یانگ هویان در سال ۲۰۰۶.

زوزانه کلاتن
زوزانه کلاتن با ثروثی به میزان ۲۱ میلیارد دلار ثروتمندترین زن آلمانی محسوب می شود. ۵۰ درصد از سهم شرکت خودروسازی “ب.ام.و” به کلاتن ۵۶ ساله، مادر سه فرزند، و برادرش اشتفان کواندت تعلق دارد که از والدین خود هربرت و یوحنا کواندت به ارث برده‌اند.
بیوه ۵۵ ساله استیو جابز، اسطوره شرکت اپل، دارای ثروثی بیش از ۶/ ۱۸ میلیارد دلار است. ارزش سهام لورن پاول در شرکت دیسنی به مراتب بیش از سهم وی در شرکت اپل است. جابز با فروش استودیو فیلم پیکسر در سال ۲۰۰۶ موفق به خرید این سهام شده بود.
در سال ۲۰۱۴جانسون مدیریت ارشد اجرایی شرکت خدمات مالی فیدلتی را به عهده گرفت. شرکت فیدلتی یکی از بزرگترین شرکت‌های سرمایه گذاری جهان است. ابیگیل در واقع به همان سمتی رسید که پدرش ادوارد در این شرکت به عهده داشت. مجله فوربس میزان دارایی جانسون ۵۷ ساله را ۱۵،۶ میلیارد دلار تخمین می زند.
آیریس فونت‌بونا بیوه ۷۶ ساله آندرونیکو لوکسیک کارآفرین شیلیایی است که بیش از همه از طریق معادنش به ثروت رسیده بود. پس از مرگ لوکسیک (۲۰۰۵) تنها وارثان ثروت افسانه‌ای او همسر و سه پسرش بودند. میزان ثروث آنان حدود ۱۵،۴میلیارد دلار تخمین زده شده است
میزان دارایی این زن کارآفرین استرالیایی و مالک معادن سنگ ۱۵،۲ میلیارد دلار است. با مرگ پدر در سال ۱۹۹۲ جینا ۶۵ ساله مالک و وارث بزرگترین شرکت جهانی معدن سنگ آهن هنکاک می شود. جینا برای به تملک این میراث یکسال تمام با سه فرزند و نامادری خود، رز پورتئوس، دعوای حقوقی داشت. جینا راینهارت ثروتمندترین زن استرالیا محسوب می شود.

کونگ سیو هینگ

کونگ سیو هینگ ۸۹ ساله بزرگترین سهامدار شرکت املاک و مستغلات هنگ کنگ به نام “سین هانگ کای پراپرتیز” است که توسط همسر درگذشته‌اش، “کونگ تاک سنگ”، در سال ۱۹۹۰ تاسیس شده بود.. از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ کوونک سیو هینگ هیئت مدیره این شرکت را به عهده گرفت. فوربس میزان ثروت او را ۱۵،۱ میلیارد دلار تخمین می زند. او در فهرست ثروتمندترین زنان جهان در جایگاه دهم قرار دارد.

The post ثروتمندترین زنان جهان چه کسانی هستند؟/تصاویر appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *