توطئه بر علیه زنوزی؟

مدیران هزینه در تمام عمر مدیریت ورزشی‌شان، دست و چشم به جیب دولت داشتند، از فراگیر شدن فرمول مالک باشگاه تراکتور و رونق گرفتن فوتبال خصوصی می‌ترسند.

خبرورزشی: درست نقطه مقابل فوتبال دولتی که هزینه‌هایش را مستقیم از جیب دولت یا غیر مستقیم از جیب مردم برمی‌دارد، فوتبال خصوصی ایستاده که برای فوتبال از جیب خودش خرج می‌کند. این نقطه تفاوت باعث شده بار‌ها مدیران فوتبال دولتی که آن‌ها را مدیران هزینه می‌نامند، با مدیران بخش خصوصی سرشاخ شوند.

این بار هم گروهی از مدیران هزینه روبه‌روی مالک تراکتور ایستاده‌اند. بعد از آنکه محمدرضا زنوزی در ورزش و مردم گفت: «هواداران استقلال و پرسپولیس به مرور متوجه می‌شوند حرف‌های من به نفع آنهاست» گروهی از طرفداران سرخابی از خودشان پرسیدند واقعاً چرا وقتی می‌توان از فوتبال درآمدزایی کرد، باشگاه‌های محبوب آن‌ها می‌خواهند هزینه‌ها را از جیب هواداران بیرون بکشند؟

همین زمزمه‌ها کافی بود تا مدیران هزینه احساس خطر کنند و علیه مالک تراکتور خط تخریب راه بیندازند. آن‌ها که در تمام عمر مدیریت ورزشی‌شان، دست و چشم به جیب دولت داشتند، از فراگیر شدن فرمول مالک باشگاه تراکتور و رونق گرفتن فوتبال خصوصی می‌ترسند.

در فوتبال خصوصی، هزینه‌ها کنترل می‌شود و بخش خصوصی، چون از جیب خودش هزینه می‌کند، دنبال به دست آوردن ابزار‌هایی برای درآمدزایی است و این چیزی نیست که خوشایند مدیران هزینه باشد. آن‌ها تمام هراس‌شان این است که باشگاه‌های خصوصی با تز‌های اقتصادی به درآمدزایی برسند و فوتبال خصوصی فوتبال دولتی را شکست بدهد. در این صورت آن‌ها دیگر نمی‌توانند مستقیم و غیر مستقیم از جیب دولت و مردم پول بردارند و هر شکلی دل‌شان خواست ولخرجی کنند.

به همین دلیل تا زنوزی در تلویزیون گفت می‌شود در فوتبال به درآمد رسید و به هواداران هم خدمات داد، نه این که هزینه‌ها را از جیب هوادار برداشت، علیه مالک تراکتور موضع گرفتند و تلاش کردند با دامن زدن به بحث‌های فرعی مثل قرارداد تراکتور و آدیداس یا تعداد هواداران تراکتور، حرف‌های اقتصادی زنوزی را زیر سایه قرار بدهند.

اما واقعیت این است که فوتبال ما راهی غیر از خصوصی شدن ندارد و این مسیری که تراکتور با زنوزی می‌رود و می‌خواهد خرج فوتبال را با برنامه‌ریزی اصولی و سرمایه‌گذاری حرفه‌ای از خود فوتبال در بیاورد و هواداران را هم در درآمد‌ها و منافع فوتبال سهیم کند، دیر یا زود در سایر باشگاه‌ها هم امتحان می‌شود و فوتبال خصوصی با تمام کارشکنی‌های مدیران هزینه و حامیان‌شان، فوتبال دولتی را شکست خواهد داد.

The post توطئه بر علیه زنوزی؟ appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *