تلاش معاونت گردشگری برای تسهیل روادید بازار‌های هدف/ کارگروه فنی سفر‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن تشکیل می‌شود

تیموری علاوه بر تشریح جزئیات لغو یک طرفه روادید برای گردشگران چینی، از تلاش معاونت گردشگری برای جذب گردشگران بیشتر خبر داد.تشریح جزئیات تلاش معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی برای جذب هر چه بیشتر گردشگران چینی

باشگاه خبرنگاران جوان: در روزهای اخیر شاهد انتشار اخبار مختلف پیرامون تصویب طرح لغو یک طرفه روادید برای گردشگران چینی در هیئت دولت بودیم. با این وصف، تلاش برای به دست آوردن نظر گردشگران این کشور جدی تر خواهد شد.

این امر ما را به این فکر انداخت که در قالب یک مصاحبه با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیش از پیش از جزئیات این طرح مطلع شویم.

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، موضوع لغو یک طرفه روادید برای چین را چنین تشریح کرد: لغو یک طرفه روادید برای مقاصد گردشگری یک اقدام مرسوم در حوزه گردشگری است. وقتی که کشور‌ها براساس یکسری برنامه‌ریزی‌ها و شاخص‌های کشور بازاری را اصطلاحا به عنوان بازار هدف گردشگری خودشان انتخاب می‌کنند، باید اقداماتی انجام شود تا به تحقق هدف پیش بینی شده کمک کند. از جمله این کار‌ها بحث تسهیل روادید است. این امر اقدامات تکمیلی دیگری چون بحث دفاتر اطلاع‌رسانی گردشگری، تور‌های آشناسازی و نمایشگاه‌های اختصاصی دارد.

وی افزود: ما پس از آنکه بازار‌های هدفمان را به روزرسانی و براساس شاخص‌های جدید مرتب کردیم، چین به عنوان یکی از بازار‌های هدف برای ما مشخص شد. با این نگاه که ما حجمی از گردشگران خروجی چین را می‌توانیم به سمت ایران هدایت کنیم. در سال گذشته نیز حدود ۱۲۹ میلیون گردشگر از کشور چین به کشور‌های مختلف سفر کرده که معمولا مقاصد بزرگ برای جذب شهروندان چینی اقداماتی را انجام می‌دهند. ما در همین چارچوب از ۷ ماه پیش با پیگیری و اصرار علی اصغر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موضوع لغو روادید یک طرفه برای چین را دنبال کردیم که این بحث در نهایت در قالب پیشنهاد مشترک وزارت امور خارجه و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به دولت ارائه و در آنجا مصوب شد. امروز مسیر ابلاغ آن طی می‌شود تا اجرایی شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: درباره کشور‌های دیگری که به عنوان هدف گردشگری کشورمان تعیین شده‌اند، باید گفت که با بیشتر آن‌ها همچون عراق، آذربایجان و عمان لغو درپی روادید هستیم و اگر با برخی از آن‌ها لغو روادید صورت نگرفت با توجه به تعداد گردشگر ورودی پیش بینی شده از آن کشور این کار را در اولویت قرار بدهیم، به عنوان مثال با روسیه تقریبا در حال انجام این امر هستیم.

وی در ادامه درباره برگزاری المپیک ژاپن بیان کرد: با توجه به برگزاری رویداد‌هایی چون المپیک و جام جهانی رشته های ورزشی از کشور‌های مختلف از جمله کشور ما در کشور میزبان مثل ژاپن حضور پیدا می‌کنند، بحث سفر تماشاچیان و هیئت‌های ورزشی به آن کشور مطرح می‌شود. معمولا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با فدراسیون مربوطه و وزارت ورزش و جوانان در خصوص سفر مردم به این رویداد ورزشی و حتی بحث معرفی هر چه بیشتر ایران به جهانیان هماهنگی‌ها و همکاری‌هایی با ما می‌کند.

تیموری در پایان یادآور شد: بر اساس توافقی که با وزارت ورزش و جوانان انجام می‌دهیم با مجموعه‌های داخلی خودمان هماهنگی‌هایی داریم. معمولا برای اتفاقاتی چون المپیک یک کارگروه فنی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شکل می‌دهیم تا هم بحث سفر و هم‌ مهمانان برای حضور در این مراسم با راحتی در قالب بسته‌های سفر رقم بخورد.

The post تلاش معاونت گردشگری برای تسهیل روادید بازار‌های هدف/ کارگروه فنی سفر‌های المپیک ۲۰۲۰ ژاپن تشکیل می‌شود appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *