بوم‌گردی روستایی مانند چاه نفت ارزآوری دارد

ایرنا- مدیرکل دفتر مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: توسعه گردشگری روستایی در حوزه بوم‌گردی علاوه بر افزایش اشتغالزایی می‌تواند مانند چاه نفتی کوچک ارزآوری نیز داشته باشد.

ایرنا: علیرضا ارجمندی در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان ورامین اظهارداشت: با تلاش دولت اکثر مناطق روستایی کشورر از زیرساخت‌های مناسب برخوردار شده که این امر نه تنها از مهاجرت روستانشینان جلوگیری کرده بلکه موجب مهاجرت معکوس نیز شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید ضمن تقویت زیرساخت های روستایی به حوزه گردشگری و بوم گردی نیز توجه شود ، افزود: حوزه گردشگری با توجه به توسعه روزافزون و تبدیل آن به اقتصاد اول جهان اهمیت ویژه ای دارد و سرمایه گذاری در این بخش نیز از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار است.

ارجمندی گفت: امروز شاهد فرهنگ سازی در در حوزه گردشگری کشور هستیم و سرمایه گذاران متعددی نیز با حضور در این حوزه، موجب رونق این صنعت مهم شده اند.
مدیرکل مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اشاره به محدودیت منابع مالی دولت اظهارداشت: دولت با تنگناهای مالی زیادی مواجه است و به‌تنهایی نمی‌تواند در حوزه گردشگری و توسعه اشتغال ورود پیدا کند لذا در این عرصه بیش از قبل به مشارکت بخش خصوصی نیاز است.
ارجمندی همچنین با اشاره به اجرای پروژه «سافاری پارک» در شهرستان ورامین گفت: احداث این کمپ اقدامی ارزشمند در استان تهران است که با راه اندازی آن، بسیاری از علاقه‌مندان استان تهران می‌توانند بدون نیاز به عزیمت به سایر استان‌ها با هزینه کمتر از امکانات این مرکز برخوردار شوند.
فرماندار ورامین نیز در این جلسه گفت: توسعه حوزه گردشگری می‌تواند به ارتقای اقتصاد منطقه و ارزآوری منجر شود ولی نقطه مهم در این حوزه، استفاده از تمامی ظرفیت های شهرستان در عرصه های مختلف است.

حسین کاغذلو ظرفیت های ورامین در بخش های مختلف اقتصادی و گردشگری را تشریح کرد و افزود: ورامین علاوه بر محصولات دامی و کشاورزی از صنایع دستی ارزشمندی همچون، قالی، گلیم، شیشه، میناکاری و… برخوردار است که فرش میناخانی آن به ثبت جهانی رسیده است.
وی گفت: شهرک گلخانه‌ای حصارگلی، تالاب بندعلیخان، برج علاء‌الدوله، مسجد ۷۰۰ ساله تاریخی و چهار روستای هدف گردشگری تنها گوشه‌ای از ظرفیت های ورامین در حوزه گردشگری است.

به گزارش ایرنا پروژه سافاری پارک در ورامین توسط بخش خصوصی در حال اجراست که گفته شده فاز نخست آن امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

شهرستان ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

The post بوم‌گردی روستایی مانند چاه نفت ارزآوری دارد appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *