اعلام بیش از ۳۰ برنامه هفته گردشگری

برنامه‌های هفته گردشگری با برگزاری بیش از ۳۰ برنامه در قالب نشست و کارگاه آموزشی، نمایشگاه صنایع دستی، تورهای تهرانگردی و شهرستان‌گردی با مشارکت و همکاری اصناف و اتحادیه‌های گردشگری برنامه‌ریزی شده است.

ایرنا: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهران اعلام کرد: بیش از ۳۰ برنامه در قالب نشست و کارگاه آموزشی، نمایشگاه صنایع دستی، تورهای تهرانگردی و شهرستان‌گردی با مشارکت و همکاری اصناف و اتحادیه‌های گردشگری برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

پرهام جانفشان افزود: ششم تا دهم مهرماه به کارگاه‌های و نشست‌های آموزشی اختصاص دارد و تورهایی در شهرستان‌های ری، ورامین، شهریار، قرچک، ملارد و پاکدشت برگزار می‌شود. همچنین تور پیاده‌روی فعالان صنعت گردشگری در بافت تاریخی تهران قدیم با مشارکت انجمن صنفی راهنمایان و دفاتر خدمات گردشگری روز جمعه ۵ مهرماه برگزار خواهد شد.

وی، تخفیف ۱۵ درصدی در مراکز اقامتی و پذیرایی منتخب از تاریخ ۵ تا ۱۲ مهر را از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد و ادامه داد: به منظور توجه حداکثری به رشد اقتصاد هنر در توسعه گردشگری پایدار، نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهر تهران و شهرستان‌های استان با تخفیف ۱۵ درصدی در عرضه آثار هنری برگزار می‌شود.پنجم مهر ماه برابر با ۲۷ سپتامبر روز جهانی جهانگردی نام‌گذاری شده است؛ زمانی که فصل گردشگری در نیمکره شمالی پایان می‌یابد و آغاز سفر در نیمکره جنوبی زمین است. شعاری که سازمان جهانی جهانگردی برای سال ۲۰۱۹ برگزیده: «گردشگری و اشتغال؛ آینده‌ای بهتر برای همه» است. ایران نیز سال جدید گردشگری را با شعار «آموزش، مهارت و اشتغال» از پنجم مهرماه آغاز می‌کند. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرده این مناسبت در ایران، یک هفته گرامی‌داشته می‌شود و قرار است ۵۰۰ رویداد برگزار شود. همچنین اعلام شده برخلاف سنت همیشه، میزبان مراسم روز جهانی امسال در ایران، شهر تهران نخواهد بود و مراسم در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

The post اعلام بیش از ۳۰ برنامه هفته گردشگری appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *