اعزام اتوبوس‌های درون و برون شهری به پایانه مرزی چذابه

​رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از بکارگیری ناوگان درون و برون شهری برای حل مشکل تردد زائران اربعین حسینی در طرف عراقی مرز چذابه خبر داد.

خبرگزاری مهر: عبدالهاشم حسن‌نیا اظهار کرد: اتوبوس های حمل و نقلی برای سفر زائران اربعین حسینی از سراسر کشور به سمت مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه آماده‌سازی شده‌ و جابجایی زائران به سمت این مرزها در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلی برای جابجایی زائران اربعین حسینی از شهرهای مختلف به سمت مرزهای چهارگانه وجود ندارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۸ درصد از سفرهای اربعین حسینی با ناوگان اتوبوسی در حال انجام باشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بیان کرد: با توجه به مشکلات به وجود آماده در بخش عراقی پایانه مرزی چذابه، در استقرار اتوبوس به منظور جابجایی زائران اربعین حسینی به سمت این کشور پیگیری و در این راستا از ناوگان درون شهری استفاده شد.

وی ادامه داد: به منظور رفع این مشکل، این اتوبوس‌ها تا فردا صبح به مقصد خواهند رسید و علاوه بر آن از ناوگان برون شهری نیز برای جابجایی زائران اربعین حسینی عبور کرده از بخش ایرانی به سمت عراق، استفاده خواهد شد.

حسن‌نیا در خصوص جابجایی زائران اربعین حسینی از مرز خسروی، گفت: با توجه به اینکه تعداد زائرانی که از پایانه مرزی خسروی تردد می‌کنند نسبت به دیگر مرزها کمتر است، مشکل خاصی در این مرز وجود ندارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: بیشترین حجم تردد زائران اربعین حسینی از مرز مهران است که پیش‌بینی می‌شود تا پایان امشب تردد از این مرز به ۲۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: طبق پیش‌بینی‌ها موج جدید سفر به سمت کربلای معلا از دوشنبه آغاز خواهد شد و پس از اربعین حسینی نیز شاهد افزایش تعداد زائران برگشتی خواهیم بود.

The post اعزام اتوبوس‌های درون و برون شهری به پایانه مرزی چذابه appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *