اجرای طرح «میراث‌بان» افتخاری در آینده نزدیک

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی از اجرای طرح میراث بان افتخاری در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر این اساس هزاران نفر در سراسر کشور به صورت داوطلب در این طرح عضویت خواهند یافت که این امر می تواند نقش بازدارنده ای در حوزه جرائم میراث فرهنگی ایفا کند.

ایسنا: منطقه کویر، سردار امیر رحمت الهی – فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور – ظهر روز سه‌شنبه دوم بهمن ماه در نشست با جمعی ازکارکنان یگان حفاظت، مسئولان پایگاههای حفاظت و مدیران پایگاه های ثبت جهانی استان کرمان با بیان اهمیت میراث فرهنگی به عنوان سرمایه ملی و هویت و پیشینه تاریخی این مرز و بوم اظهار کرد: سازمان میراث فرهنگی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وظایف متعددی را بر عهده دارد که اصلی ترین مسئولیت سازمان حفظ و نگهداری از آثار به جا مانده از گذشتگان بویژه آثار ثبت شده ملی و جهانی است.

وی با اشاره به حساسیت های اجتماعی و رسانه‌ای موجود در حوزه حفاظت از آثار تاریخی تصریح کرد: گردشگری به عنوان راهبرد اصلی توسعه کشورها در گرو حفظ و نگهداری از مواریت ارزشمند تاریخی فرهنگی و این امر نمایانگر اهمیت حفاظت است.

رحمت الهی همچنین ماموریتهای یگان را چند وجهی عنوان کرد و افزود: بخش عمده‌ای از این وظایف جنبه حفاظتی داشته وبرجسته‌ترین بخش مأموریت های یگان را در بر می‌گیرد و سایر وظایف شامل جنبه‌های امنیتی، انتظامی و اطلاعاتی است.

وی با تاکید بر لزوم تقدم حفاظت مکانیکی بر حفاظت الکترونیکی به عنوان عاملی مهم در پیشگیری جرائم حوزه میراث فرهنگی تصریح کرد: در شرایطی که توسعه کمی نیروی انسانی امکان پذیر نمی باشد مواردی چون توسعه کیفی و توانمند سازی نیروها، بکارگیری فناوری های نوین و استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی در حوزه حفاظت کارگشا خواهد بود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تاکید بر لزوم جلب مشارکت‌های اجتماعی در امور اجرایی دستگاهها و نهادهای دولتی به عنوان راهبردی مهم در تحقق اهداف عالی سازمان، از اقدامات اخیر یگان حفاظت در راستای تحقق حفاظت اطمینان بخش ونهادینه ساختن حساسیت های عمومی در امر صیانت از آثار تاریخی و نیز ایجاد اداره مشارکت های اجتماعی در ساختار ستادی یگان با هدف استفاده از ظرفیت های مختلف اجتماعی نام برد و نتایج حاصله از این راهبرد را مثبت و موثر ارزیابی کرد.

رحمت الهی در پایان از اجرای طرح میراث بان افتخاری در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: بر این اساس هزاران نفر در سراسر کشور به صورت داوطلب در طرح موصوف عضویت خواهند یافت که این امر می تواند نقش بازدارنده ای در حوزه جرائم میراث فرهنگی ایفا کند.

The post اجرای طرح «میراث‌بان» افتخاری در آینده نزدیک appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *