آخر هفته به کدام گالری‌ها برویم؟

نگارخانه‌ها و گالری‌های تهران همزمان با برگزاری نمایشگاه‌های هنری میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.

ایسنا: در این گزارش مروری دارد بر برخی از نمایشگاه‌هایی که در روزهای پنجشنبه و جمعه (۹ و ۱۰ آبان‌ماه) افتتاح می‌شوند و در این ایام برقرار هستند.

********

گالری ورد

«از دیو تا فرشته…» عنوان نمایشگاه نقاشی است که با حضور جمعی از اساتید و پیشکسوتان و جوانان این رشته در گالری ورد برگزار می‌شود.

بهرام کلهرنیا استاد گرافیک و مدیر این گالری می‌گوید: «دیو» و «فرشته» هر کدام به طریقی هم بن‌مایه تاریخ دارد و هم به طریقی نوشده یا تغییر یافته است. امروز هیچ کدام از این دو کلمه در معنای تاریخی‌شان ننشسته. پس از گفت‌وگو و همفکری درباره این موضوع تلاش کردیم مناسبات خودمان را با آنها تعریف کنیم. ما به بهانه دو قطب تفکر و وجود انسان که در انتها آن را پیدا کردیم دریافتیم که دیو و فرشته خود ماییم. ما به ده‌ها شکل و روایت قصه تاریخ وجود و تفکر و هستی‌شناسی ایرانی و بالطبع انسانی را در کارهامان زنده کردیم.»

«از دیو تا فرشته تا خیر تا شر تا سیاه تا سفید تا رنگ! در گرگ و و میش خیال و افسانه و نقاشی» عنوان کامل و البته غیرمعمول این نمایشگاه است که با آثاری از محمدعلی بنی‌اسدی، بهرام کلهرنیا، پژمان رحیمی‌زاده، کمال طباطبایی، علی ذاکری، مانلی منوچهری، مرجان ثابتی و… برگزار می‌شود. گشایش نمایشگاه در روز ۱۰ آبان ۹۸ از ساعت ۱۶ خواهد بود و علاقمندان جهت بازدید می‌توانند از ۱۱ تا ۲۰ آبان ماه به گالری وَرد واقع در بلوار میرداماد، خیابان البرز، خیابان قبادیان شرقی شماره ۱۸ مراجعه کنند.

گالری آتبین

نمایشگاه انفرادی نقاشی وحید محمدی با عنوان «فضای داخلی» از روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری آتبین افتتاح می‌شود و تا ۲۱ آبان نیز ادامه دارد.

گالری آتبین در خیابان ولیعصر، جنوب چهارراه پارک وی، انتهای کوچه تورج، کوچه خاکزاد، شماره ۴۲ واقع شده است.

گالری هر روز باز است و از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امکان بازدید دارد.

گالری آرتیبیشن

نمایش آثار نمایشگاه «عصیان» حسن روح‌الامین روز جمعه (۱۰ آبان‌ ماه) در گالری آرتیبیشن افتتاح می‌شود و تا ۱۹ آبان ماه نیز ادامه دارد.

حسن روح‌الامین دانش‌آموختۀ رشتۀ نقاشی است که فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه تصویرسازی از سال ۸۲ آغاز و پنج نمایشگاه انفرادی تصویرسازی برگزار کرد. او در فاصله سال‌های ۹۵ تاکنون توانسته است نمایشگاه‌هایی از آثارش را در آلمان، فرانسه، بلژیک، کانادا، عراق و ایران برگزار کند.

هم‌اکنون روح‌الامین با گزینش آثاری از این مجموعه خود نمایشگاهی از آثار اسب‌های عصیان را در آرتیبیشن به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه از ساعت ۱۱ صبح تا ۸ شب و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان بازدید عمومی دارد.

گالری آرتیبیشن واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی‌روشن(کتابی)، خیابان ساسانی‌پور، خیابان قندی(دریا)، پلاک ۶ واقع شده است.

گالری آریا

نمایشگاه چیدمان آزاده حسینی با عنوان «بایگانی زندگان» روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری آریا آغاز می‌شود و تا ۲۴ آبان نیز ادامه دارد.

گالری هر روز باز است و از ساعت ۱۴ الی ۲۰ امکان بازدید دارد.

گالری دیلمان در خیابان شریعتی، خیابان پورمشکاتی (کودکان غزه)، شماره ۵ و گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه‌راه دکتر بهشتی، کوچه زرین، پلاک ۱۰ واقع شده‌اند.

گالری آس

نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه طبیعت بی جان ۱+۱۲ (پارت اول) به کیوریتوری عیسی جباری از ۱۰ تا ۲۰ آبان ماه در گالری آس برگزار است.

ساعت بازدید از نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۴ اعلام شده است.

گالری آس در خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی، شماره ۱۸۳۱ واقع شده است.

گالری الهه

نمایشگاه انفرادی نقاشی مهدی طوایی حمیدی با عنوان «طبع» روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری الهه افتتاح می‌شود و تا ۲۰ آبان نیز ادامه دارد.

ساعت بازدید از این نمایشگاه از ۱۶ تا ۲۰ است. همچنین گالری چهارشنبه‌ها و تعطیلات رسمی به غیر از جمعه‌ها تعطیل است.

گالری الهه در بلوار آفریقا، انتهای خیابان گلفام(سمت راست)، بن‌بست امینی، پلاک ۳ واقع شده است.

گالری ایده

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان مروری بر آثار نقاشی نوگرایان فیگوراتیو ایران روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری ایده افتتاح می‌شود و تا ۱۶ آبان برقرار است.

در این نمایشگاه آثار علی ندایی، نیلوفرقادری نژاد، ناصر عزیزی، مهدی احمدی، جمشید حقیقت شناس، کیومرث هارپا، مهدی ضیاالدینی، پرویز حیدرزاده و داوود مظفری به نمایش گذاشته می‌شود.

گالری ایده در خیابان کریم‌خان، خردمند شمالی، کوچه هجدهم، شماره ۲۶ واقع شده است.

ساعت بازدید از این نمایش نیز هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.

گالری تم

نمایشگاه انفرادی عکس ۔ چیدمان مهرداد فتحی با عنوان «زخم‌های بی‌التیام» از روز جمعه (۱۰ آبان ماه) تا ۱۶ آبان در گالری تم برگزار است.

این گالری در خیابان کریم خان زند، نجات الهی شمالی، کوچه زبرجد، پلاک ۱۰ واقع شده است.

گالری همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ امکان بازدید دارد.

گالری دنا

نمایشگاه انفرادی نقاشی سینا یعقوبی با عنوان «سدوم و عمورا» روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری دنا افتتاح می‌شود و تا ۱۵ آبان نیز ادامه دارد.

ساعت بازدید از این نمایشگاه ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.

گالری دنا در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، کوچه سوسن، پلاک ۴ واقع شده است.

گالری ساربان

نمایشگاه انفرادی نقاشی محمود باجلان با عنوان «وانهادگی» روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری ساربان افتتاح می‌شود و تا ۲۰ آبان نیز ادامه دارد.

گالری ساربان در خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰ واقع است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از سه‌شنبه‌ها از ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.

گالری ژاله

نمایشگاه گروهی ویدئو آرت و چیدمان به کیوریتوری غزال زارع و ملیسا ولیپور و با عنوان «گاه» از روز جمعه (۱۰ آبان ماه) تا تاریخ ۱۷ آبان در گالری ژاله برگزار است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی همچون ریحانه امید قائم، ستاره حسینی، احسان حسینی راد، یکتا درویش، حسین راستی، غزال زارع، پیام قربانی، بهنام کامرانی، امیرحسام میرصادقی و ملیسا ولیپور به نمایش گذاشته شده است.

گالری ژاله همه روزه (به غیر از شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری ژاله در خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر، پلاک ۳ واقع شده است.

گالری سایه

نمایشگاه گروهی نقاشی و مجسمه به کوشش بهار رنجبر و با عنوان «گربه» از روز جمعه (۱۰ آبان ماه) تا ۲۲ آبان در گالری سایه برگزار است.

گالری سایه در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ واقع شده است.

همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

گالری سایه پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری شیرین

نمایشگاه گروهی عکاسی صندوق جمعیت ملل متحد با عنوان «انسان‌های ICPD : حقوق و انتخاب برای همگان» روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری شیرین افتتاح می‌شود. این نمایشگاه تا ۱۲ آبان ادامه دارد.

ساعات بازدید از این نمایشگاه‌ها جمعه‌ها از ۱۶ تا ۲۰ و شنبه تا پنجشنبه از ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.

گالری شیرین در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه‌ ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.

گالری طراحان آزاد

نمایشگاه انفرادی نقاشی الناز بندگی با عنوان «لمس مکرر» از ۱۰ تا ۲۱ آبان ماه برگزار است.

گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل‌ها، میدان سلماس واقع شده است.

گالری پنج‌شنبه‌ها تعطیل است.

گالری فرشته

نمایشگاه نقاشی‌های علی مشهدی الاصل از روز جمعه (۱۰ آبان ماه) تا ۲۷ آبان در گالری فرشته برقرار است.

گالری فرشته در خیابان شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، روبه‌روی پارکینگ رویال، پلاک ۱۶۷۱ واقع شده است.

گالری فرمانفرما

گالری فرمانفرما روز جمعه (۱۰ آبان ماه) میزبان دو نمایشگاه هنری است. بر این اساس نمایشگاه انفرادی نقاشی طاهره رهبر با عنوان «نقشی بر فرش» از ۱۰ تا ۲۴ آبان ماه در این گالری برگزار است.

همچنین در این تاریخ نمایشگاه انفرادی نقاشی بهنام ولدوند با عنوان «سودای اوج مترسک‌های آقای نقاش» نیز برگزار است.

گالری فرمانفرما در خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ واقع شده است و هر روز به غیر از دوشنبه‌ها از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان بازدید دارد.

گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی لیلا میری «در ستایش وارستگی» از ۱۰ تا ۱۴ آبان ماه در گالری گلستان برگزار است.

ساعت بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری گلستان پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است.

گالری نگر

نمایشگاه انفرادی نقاشی محمود تیمورپور با عنوان «تجربه و گذار» روز جمعه (۱۰ آبان ماه) در گالری نگر افتتاح می‌شود و تا ۱۵ آبان ماه نیز ادامه دارد.

ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها و پنجشنبه‌ها ۱۳ تا ۲۰ اعلام شده است. همچنین مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می‌شود.

گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ واقع شده است.

گالری هفت ثمر

نمایشگاه انفرادی نقاشی ونوس امیر چوپانی به کیوریتوری المیرا میرمیران و با عنوان «بر خویش» از ۱۰ تا ۱۵ آبان ماه در گالری هفت‌ثمر برگزار است.

گالری هفت‌ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.

ساعات بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری هفت‌ثمر پنج‌شنبه‌ها تعطیل است.

گالری ویستا

نمایشگاه انفرادی نقاشی شیرین شاهین‌راد با عنوان «عبور» از ۱۰ تا ۱۷ آبان ماه در گالری ویستا برگزار است.

گالری ویستا در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ واقع شده است. علاقه‌مندان می‌توانند هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از این نمایشگاه بازدید کنند.

The post آخر هفته به کدام گالری‌ها برویم؟ appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *