ورود شورای شهر به تخریب عمدی بنای قاجاری “فرد شیشه”/ احتمال تبانی مالک با شهرداری

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران از ورود شورای شهر به تخریب “بنگاه فرد شیشه” (یزدگرد) از آثارهای تاریخی دوره قاجار، خبر داد.

ایسنا: حسن خلیل آبادی  با اشاره به تخریب بنگاه فرد شیشه، افزود: این مجموعه یک اثر میراثی است که بنای آن متعلق به اواخر دوره قاجار می‌باشد و این بنا در نزدیکی میدان شوش قرار دارد.

‌وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد بودیم که در شب یلدا و نیمه شب مالک، قسمت هایی از “سردر” این خانه که جنبه میراثی داشته است را تخریب کرده است، گفت: برخی شواهد نشان می‌دهد که کارمند یکی از نواحی های شهرداری منطقه با مالک تبانی کرده و مالک با کمک او توانسته است این خانه را تخریب کند.

خلیل آبادی با بیان اینکه بررسی‌ها برای یافتن زوایای مختلف این اتفاق ادامه دارد، ادامه داد: قطعا اگر تبانی کارمند شهرداری با مالک در تخریب این بنا مشخص شود با وی به عنوان متخلف برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه این موضوع در جلسه شورای شهر تهران مطرح خواهد شد و شورا به این موضوع ورود خواهد کرد، گفت: از شهرداری منطقه خواسته شده تا با این تخلف در اسرع وقت رسیدگی شود.

خلیل آبادی افزود: این ملک ثبت اضطراری سازمان میراث فرهنگی بود که متاسفانه شنیده‌ها از کسبه اطراف ملک حاکی از آن است که مالک قصد دارد با تخریب این ملک تاریخی در این محل پاساژ بسازد.

به گزارش ایسنا، “بنگاه فرد شیشه یا یزدگرد” که ثبت اضطراری میراث‌ فرهنگی شده بود، نیمه شب اول دی ماه تخریب شد.

The post ورود شورای شهر به تخریب عمدی بنای قاجاری “فرد شیشه”/ احتمال تبانی مالک با شهرداری appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *