موانع موفقیت چیست؟

اگر از بیشتر مردم بپرسید که چه عواملی باعث عدم پیشرفت آنها می‌شود، می‌توانند فهرست بلند بالایی را نام ببرند. متاسفانه این فهرست در اکثر مواقع اشتباه است. به این علت که معمولا عوامل بیرونی زیادی را شامل می‌شود که این امر باعث می‌شود که افراد مشکلات واقعی شان را تشخیص ندهند.

آرمان: ترس از شکست خوردن، این ترس، قابل درک است. دائم فکر می‌کنیم که شکست چیز بدی است و به هر قیمتی باید جلوی آن را گرفت. بیشتر مردم این ترس را دارند بنابراین اصل اساسی هر استراتژی‌ای که افراد آن را دنبال می‌کنند با این فرض همراه است که چگونه مانع شکست شویم.

ترس از موفقیت. ترس از موفقیت، علت دیگری است که اغلب مردم از آن آگاه نیستند. در حقیقت هر کسی که ترس از موفقیت دارد، نمی‌داند که اصلا چنین ترسی وجود دارد. افراد اغلب ترس‌های خودشان را در قالب ترس از شکست تعریف می‌کنند اما ترس اصلی که می‌تواند یکی از عوامل شکست هم باشد، ترس از موفقیت است.تمام مدت در سکوت. این افراد در تمام مدت ساکت‌اند. سر به زیر‌بودن ممکن است یک اقدام محافظه کارانه خوب برای حفظ موقعیت شغلی فعلی باشد، اما باعث عقب ماندگی از پیشرفت هم می‌شود.همیشه تاخیر دارند.

برای همه ممکن است اتفاق‌هایی بیافتد که باعث تاخیر و بدقولی شود اما تکرار این روند در یک محیط حرفه‌ای غیرقابل قبول است. تاخیر، شما را بی‌‌‌توجه و غیرقابل اعتماد نشان می دهد. مطالعه‌ای نشان داده است که تاخیر با ویژگی‌های شخصیتی خاصی مانند اضطراب، کنترل نداشتن شخص بر رفتار خود و تمایل به ایجاد هیجان مرتبط است.خیلی زودرنج هستند. کینه به دل می‌گیرند؛ حتما نیاز نیست که شما آدم شادی باشید و از ۱۰۰‌درصد افراد اطراف خود راضی باشید. اما کینه شدید فقط و فقط باعث اتلاف وقت با ارزش و انرژی شما می‌شود. حتی مطالعه جدیدی نشان داده است که کینه می تواند اثرات منفی بر سلامت شما داشته باشد. پس یاد بگیرید از بعضی چیزها بگذرید.دروغ می‌گویند.

این یک مورد کاملا روشن و درمان آن بسیار ساده است، صادق باشید! خیلی راحت می توان به دام یک دروغ سقوط کرد و به واسطه آن مجبور به اعلام دروغ‌های بیشتر شد. این عادت را از بین ببرید.غر می‌زنند. شکایت و غر زدن برای برخی از مردم مثل یک ورزش رقابتی است.

هرکسی می خواهد با بیشتر غر زدن برنده شود. بعضی اوقات خوب است که نارضایتی‌های خودتان را اعلام کنید اما دقت کنید آن شخصی نباشید که همیشه در حال غر زدن است و هرگز متوقف نمی‌شود.پل‌های پشت سرشان را خراب می‌کنند. گاهی در زندگی لازم است که بعضی از پل‌ها را بسوزانید، با این حال این یک مورد استثنا است و یک قانون همیشگی نیست. زمانی که از مراحل مختلف زندگی و کار خود عبور می‌کنید، با افرادی که در تماس بوده اید مانند غریبه‌ها رفتار نکنید. اگر در آینده دوباره با آنها هم مسیر شوید، این موضوع می‌تواند به‌طور جدی برای شما دچار مشکل کند.نکته آخر اینکه، مهم است که عادت‌های روزانه‌ای داشته باشید که بتوانند به شما قدرت دهند و حرکت‌های رو به جلو را برایتان آسان سازند و پیشرفت شما را تضمین کنند. تشخیص دادن عادت‌های بد تنها نیمی از راهی است که باید طی کنید به این علت که آنها تنها نشانه هستند، نه علت.

The post موانع موفقیت چیست؟ appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *