شاد زیستن را بیاموزیم

شاد زیستن نیاز به آموزش دارد و برخلاف بسیاری که معتقدند شاد‌بودن پیچیده یا غیرممکن است، اتفاقا شاد زیستن امری است آسان و ممکن. اگر شادی به زندگی شما نمی‌آید تنها از آن روست که واقعا نخواسته‌اید خانواده و فضایی شاد داشته باشید.

آرمان: همان‌گونه که گفته شد باید بخواهید که شاد باشید و برای خواستن باید دلایل کافی داشته باشید. اگر فقط یکبار از خود دلیل چیزی را بپرسید و از خود بپرسید چرا، ناخودآگاه به‌دنبال راه‌حل‌ها می‌گردید.برای شادی و شاد زیستن باید تلاش کنید و در این نوشتار می‌آموزید که چگونه این کار را انجام دهید.

کارفرماها قدر کارهای شما را نمی‌دانند. پیک بسته‌های شما را دیر به دستتان می‌رساند و… اینها مواردی هستند که شما دیگران را برای آن سرزنش می‌کنید. اما شاید شما هم مقصر باشید. شاید کارتان را به خوبی انجام نداده اید. شاید انتظار دارید کارها زودتر از زمان لازم انجام شوند. سعی کنید به جای سرزنش‌کردن دیگران، مسئولیت مشکلاتی که پیش می‌آید را به عهده بگیرید.

این کار به هیچ‌عنوان سخت و آزار‌دهنده نیست و حتی بسیار هم کمک‌کننده است زیرا شما دفعه بعد بیشتر روی کارهایتان تمرکز می‌کنید و آنها را بهتر انجام می‌دهید. در نتیجه، هرچه کارها را درست‌تر و هوشمندانه‌تر انجام دهید، خوشحال‌تر نیز خواهید بود.

قطع کردن حرف دیگران فقط یک کار بی‌ادبانه نیست. وقتی شما حرف کسی را قطع می‌کنید، در واقع به او می‌گویید:«من به حرف تو گوش نمی‌کنم، من می‌دانم که چه می‌خواهی بگویی» یا «من به حرف تو گوش می‌کنم اما تصمیم دارم آنچه می‌خواهم را بگویم.» آیا دوست دارید دیگران دوستتان داشته باشند؟

با دقت به حرف‌های آنها گوش کنید. برای اینکه مطمئن شوید حرف‌های آنها را درست متوجه شده‌اید، سوال بپرسید. آنها برای این کار از شما قدردان خواهند بود و دوستتان خواهند داشت و این مساله به شما هم احساس خوبی می‌دهد.

کلماتی که از دهان شما خارج می‌شوند، بسیار تاثیرگذار، به خصوص روی خود شما هستند. نالیدن از مشکلات نه تنها به شما کمک نمی‌کند که اوضاع را بدتر هم می‌کند.اگر کاری اشتباه پیش می‌رود، با اعتراض و غرزدن وقت خود را تلف نکنید. انرژی خود را برای بهبود شرایط صرف کنید. حتی اگر در مورد کارها بنالید هم باید بالاخره آن را انجام دهید. پس بهتر نیست وقت و انرژی خود را هدر ندهید؟

سعی کنید در مورد مشکلات حتی با خودتان هم صحبت نکنید. بیشتر صحبت‌های خود را روی یافتن راهکار مناسب برای حل مشکل معطوف کنید. همین روند را با دوستان و همکاران خود نیز پیش بگیرید. دوستان به یکدیگر کمک می‌کنند تا زندگی خود را بهتر کنند.

حتی اگر مدیر یا یک کارمند ساده باشید، تنها چیزی که می‌توانید واقعا کنترل کنید، خودتان هستید. هنگامی که تلاش می‌کنید دیگران را کنترل کنید، در واقع اعلام می‌کنید شما، اهدافتان، رویاهایتان و حتی نظراتتان بسیار مهم‌تر از مال دیگران است. در ضمن، کنترل‌کردن فقط یک راهکار کوتاه‌مدت و موقتی است زیرا کنترل با ترس، فشار، تایید یا اجبار همراه است که هیچ‌کدام از اینهاحس خوبی به شما نمی‌دهد. سعی کنید افرادی را پیدا کنید که با فکر شما هماهنگ هستند. آنها بیشتر و صادقانه‌تر کار می‌کنند و رابطه بهتری با شما خواهند داشت. به این ترتیب شما و آنها خوشحال خواهید بود.

شاید تحصیلات بالاتر، تجربه، پول و موفقیت‌های بیشتری داشته باشید اما اینها دلیل نمی‌شود که باهوش‌تر، بهتر یا فهمیده‌تر باشید. اینها شما را «شما» می‌سازند: خاص، بی‌‌‌همتا، منحصر به فرد اما در انتها فقط شما هستید.همه افراد با هم فرق دارند. هیچ‌کدام بهتر یا بدتر نیستند، بلکه فقط با هم فرق دارند. به جای انتقاد کردن و دنبال عیب‌گشتن، به این تفاوت احترام بگذارید. در این حالت همه احساس بهتری خواهند داشت.

The post شاد زیستن را بیاموزیم appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *