رمضان در نگارخانه‌ها

ویژه‌برنامه «شهر خدا، شهر همدلی» در پنج نمایشگاه تجسمی در پنج نگارخانه پایتخت برپا شده است.

ایسنا: همزمان با ماه مبارک رمضان و در قالب برنامه‌های «شهر خدا، شهر همدلی» پنج عنوان نمایشگاه از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ خرداد ماه با موضوع بازتابی از ماه مبارک رمضان در هنرهای تجسمی در ۵ نگارخانه سازمان فرهنگی هنری برپا می‌شود.

نمایشگاه نقاشی و خوش‌نویسی «گنجینه نیایش» – موزه هنرهای دینی امام علی (ع)

نمایشگاه نقاشی و خوشنویسی «گنجینه نیایش» با مضامین دعا و نیایش و حضرت علی (ع) به مناسبت ماه مبارک رمضان با نمایش آثاری از حسین قوللر آغاسی، حسن اسماعیل‌زاده، حبیب آیت‌اللهی، مهدی حسینی، حبیب‌الله صادقی، کاظم چلیپا، صداقت جباری، ناصر پلنگی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، آنه‌محمد تاتاری، جمشید حقیقت شناس، غلامحسن امیرخانی، احمد فلسفی، نصرالله افجه‌ای، جواد بختیاری، احمدعبدالرضای، غلامرضا ماهرویی، الهه خاتمی، ازهار شرکاء، مهدی فلاح، معین الکتاب و … در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برپا شده است.

این موزه در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) با بزرگراه نیایش، خیابان اسفندیاری، شماره ۳۵ واقع شده است.

نمایش آثاری از موزه ملک در نمایشگاه «چهل آینه» – باغ‌موزه هنر ایرانی

نمایشگاه «چهل آینه» با نمایش آثاری از نسخ خطی سوره فاتحه‌الکتاب گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک در باغ‌موزه هنر ایرانی برپا شده است.

این نمایشگاه سیر خوشنویسی و تزئین قرآن در هنرهای ایرانی را روایت می‌کند و شامل ۴۰ تصویر از سوره فاتحه‌الکتاب از مجموعه قرآن‌های نفیس خطی موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملک است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به نشانی چهارراه پارک‌وی، خیابان شهید فیاضی، خیابان بوسنی هرزگوین، سه‌راه دکتر حسابی، باغ‌موزه هنر ایرانی مراجعه کنند.

نمایش عکس‌های رمضانی امیرعلی جوادیان – موزه سندوزی

نمایشگاه عکس‌های امیرعلی جوادیان با عنوان «بهار معنوی» به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در قالب مجموعه برنامه‌های «شهر خدا، شهر همدلی» در موزه سندوزی برپا شده است.

امیرعلی جوادیان دارای نشان درجه یک هنری، عضو هیأت مؤسس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و انجمن ملی عکاسی ایران، نایب رئیس انجمن عکاسان بحران و عضو هیئت مدیره انجمن عکاسان دوستدار میراث فرهنگی است.

برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانید به میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر، کوچه ۱۲ غربی، پلاک ۲ مراجعه کنید.

سومین نمایشگاه عکس «نیایش» – نگارخانه لاله

نمایشگاه عکس نیایش با نمایش ۳۰ عکس در موضوعات: دعا، نیایش، آئین‌های ماه مبارک رمضان و لیالی قدر با همکاری موزه هنرهای دینی امام علی (ع) و موزه عکسخانه شهر در نگارخانه لاله برپا شده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه عکس «نیایش» می‌توانند به نگارخانه لاله واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.

نمایشگاه خوشنویسی و تذهیب «دستان دعا» – نگارخانه فرهنگ‌سرای ارسباران

نمایشگاه «دستان دعا» با نمایش بخشی از آثار منتخب خوشنویسی و تذهیب «گنجینه موزه ملک» با موضوع ادعیه‌های منتخب اندیشمندان و عالمان جهان تشیع در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار برپا شده است.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به فرهنگ‌سرای ارسباران به نشانی خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

The post رمضان در نگارخانه‌ها appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *