تراکتورسازی – استقلال: انتقام‌جویان؛ جنگ بی‌نهایت

رقابت امروز پرسپولیس مقابل استقلال برای هواداران دو تیم هم چیزی فراتر از یک مسابقه عادی است. برای بازیکنان درون زمین، این بازی حکم جنگی برای سقوط رویای یکدیگر خواهد بود.

خبرآنلاین: بر کسی پوشیده نیست که لیگ هجدهم یکی از جذاب‌ترین ادوار لیگ خلیج فارس در چند سال اخیر است. شاید پرسپولیس با 37 امتیاز صدرنشین فعلی لیگ باشد اما خود برانکو هم می داند با یک بازی کمتر از سپاهان، فاصله دو امتیازی چندان مطمئن نیست. سپاهان و پدیده دو تیم 35 امتیازی لیگ، رقابت فشرده‌ای با هم دارند و پایین تر از آنان، جنگی جدی میان تراکتورسازی و استقلال وجود دارد. استقلال با دو بازی کمتر از پرسپولیس، 9 امتیاز با صدر فاصله دارد. پرشورها هم با یک بازی کمتر از پدیده 30 امتیازی هستند و شاید کم کردن فاصله پنج امتیازی‌شان با پدیده زمان بیشتری بخواهد. اما تراکتورسازی اگر می خواهد در رقابت قهرمانی مقابل مدعیان حرفی برای گفتن داشته باشد، باید در تبریز با امتیاز زمین بازی را ترک کند. این رقابت حساس که امروز ساعت 15:30 در ورزشگاه یادگار امام تبریز آغاز خواهد شد، می تواند همه معادلات لیگ هجدهم را از نو بنویسد.

اگر تراکتوری ها استقلال را شکست دهند، فاصله شان با پدیده به دو امتیاز خواهد رسید و اگر شاگردان شفر برنده جدال تبریز باشند، با پیشی گرفتن از تراکتور آن هم با یک بازی کمتر به رتبه چهارم صعود خواهند کرد. پایان نود دقیقه مهم ترین جدال هفته هجدهم، شاید تراکتور را از قهرمانی دورتر کند و البته که اگر بازی مساوی شود، هیچ تغییر هیجان‌انگیزی برای جدول لیگ نخواهد داشت. اما با بررسی شرایط دو تیم، به نظر نمی رسد تقسیم امتیاز های بازی امروز برای هر دو تیم یک امتیاز باشد. واقعا کدام تیم برنده مهم ترین رقابت چند هفته اخیر فوتبال ایران خواهد بود؟

استقلال؛ در جستجوی زمان از دست رفته

شاید شاگردان شفر در ابتدای فصل تعلل زیادی برای رقابت کردند اما احیای استقلال در آخرین روز های نیم فصل نخست، باعث شده تا آبی ها حالا هم شانسی برای قهرمانی داشته باشند. آبی پوشان پایتخت در شش بازی اخیر خود در لیگ برتر کلین شیت کرده اند و این یعنی تیمی که در پنالتی های جام حذفی مقابل سایپا حذف شده است، نمی خواهد در نیم فصل دوم هم بازنده باشد. همان تیمی که در خانه‌ اش هم نتوانسته بود از سپاهان امتیاز بگیرد، حالا در از پنج بازی اخیرش در لیگ برتر چهار بار برنده بوده است. آبی ها در 5 بازی از 6 بازی اخیری که خارج از خانه داشته اند، پیروز میدان بوده اند. عملکرد خارج از خانه استقلال در چند هفته اخیر وقتی کامل می شود که بدانیم در 3 بازی قبلی خارج از خانه خود در لیگ برتر در هر دو نیمه پیروز شده است.

شاگردان شفر در مقابل تراکتورسازی هم ایده‌آل بوده اند. در سه دیدار اخیر استقلال مقابل تراکتورسازی، رحمتی و حسینی گلی دریافت نکرده اند. در ده بازی اخیر دو تیم هم آمار کلین شیت به نفع تیم تهرانی است. استقلال در 10 بازی اخیر خود 6 بار کلین شیت کرده در حالی که تراکتوری ها فقط چهار بازی را با دروازه بسته به پایان رسانده اند. خط دفاعی استقلال در ده بازی اخیر تنها 5 گل دریافت کرده اما تراکتورسازی هشت گل در ده دیدار اخیرش خورده است. آمار دفاعی و پیروزی ها شاید به نفع استقلال باشد اما در خط حمله شرایط متفاوت است.

تراکتورسازی؛ سریع و خشن

لیکنز و بازیکنانش از شرایط ایده‌آل تراکتور در دوران تقوی فاصله گرفته اند. تراکتور در پنج دیدار اخیرش تنها دوبار برنده بازی بوده اما این به معنای ضعف آن ها در گلزنی نیست. آن ها در 5 بازی از 6 بازی قبلی خانگی خود در لیگ برتر حداقل 2 گل زده اند و آمارشان در ده بازی اخیر هم حیرت انگیز است؛ 21 گل. این یعنی در 6 بازی قبلی خانگی تراکتورسازی در لیگ برتر بیش از 2.5 گل به ثمر رسیده است. به همان میزانی که استقلال در یادگار امام درخشیده، تراکتوری ها هم دلیلی برای شکست در خانه ندارند. آن ها در 6 بازی از 7 بازی قبلی خانگی خود در لیگ برتر پیروز شده اند و بیش از 2.5 گل در این رقابت ها به ثمر رسانده اند. این یعنی تراکتور در 5 بازی 6 دیدار قبلی خانگی خود حداقل 2 گل زده است.

هواداران تراکتور می توانند به پیروزی در یادگار امام تبریز امیدوار باشند چرا که در 8 بازی از 10 بازی قبلی خانگی تیم محبوب آن ها مقابل استقلال کمتر از 2.5 گل زده شده است. البته که آخرین پیروزی تراکتور مقابل استقلال به آخرین روز فروردین سال 1396 باز می گردد. در واقع اگر در جدال امروز تراکتوری ها برنده نباشند، لیگ هجدهم و هفدهم بدون پیروزی مقابل استقلال برای آن ها به پایان خواهد رسید. در بازی های رودررو هم آمار به نفع پرشور ها ثبت شده است. از ده دیدار دو تیم در لیگ برتر، تراکتور پنج بازی را برنده بوده، دو بازی را با تساوی به پایان رسانده و سه رقابت را به رقیب تهرانی واگذار کرده است. وزنه گلزنی ها هم به سمت تراکتور سنگینی می کند. آن ها در بازی هایشان مقابل استقلال 15 گل زده اند در حالی که آبی ها تنها یازده بار دروازه حریف تبریزی را باز کرده اند.

رقابت امروز، سرشار از آمار هایی است که تعادل را میان شانس دو تیم برای پیروزی برقرار می کند. استقلال بازسازی شده شفر نمی خواهد امتیازی از دست بدهد و تراکتور دوباره روشن شده لیکنز هم دلیلی برای از دست دادن رکورد های خانگی اش نمی بیند. برنده جدال امروز، رقابت دو تیم را شدیدتر خواهد کرد و البته که دستاورد های رقیب در چند ماه اخیر را به نابودی خواهد کشید. بنابراین مسابقه امروز، آغاز جنگی ابدی میان شفر و لیکنز تا پایان فصل است. جایی که قطعا هر دو تیم دوست دارند بالاتر از دیگری ایستاده باشند.

The post تراکتورسازی – استقلال: انتقام‌جویان؛ جنگ بی‌نهایت appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *