پیش بینی باران و برف ۳ روزه در ۱۰ استان

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از تشدید بارش‌ها در نیمه غربی کشور خبر داد و اعلام کرد: پیش بینی می‌شود طی امروز، فردا و پس‌فردا در ۱۰ استان برف و باران ببارد.

تسنیم: احد وظیفه، مدیریت پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به ورود تدریجی سامانه بارشی از جنوب غرب کشور از اواخر شب گذشته، اظهار کرد: فعالیت این سامانه امروز یکشنبه در استان‌های واقع در نوار غربی کشور به شکل افزایش ابر و بارش پراکنده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده باران رخ دهد و بعدازظهر یکشنبه در جنوب استان خوزستان وزش باد همراه با خیزش گرد و خاک خواهیم داشت.

وی با اشاره به تشدید فعالیت این سامانه در روز دوشنبه و سه‌شنبه ۱۴ و ۱۵ آبان روی نیمه غربی کشور، تصریح کرد: روز دوشنبه شدت بارش در استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه و روز سه‌شنبه در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و کردستان خواهد بود.
مقام مسئول سازمان هواشناسی بیان کرد:‌روز سه‌شنبه نیز بارش برف در ارتفاعات البرز مرکزی و غربی، استان اردبیل و ارتفاعات آذربایجان غربی و شرقی دور از انتظار نخواهد بود.

وظیفه گفت: امروز تمام مناطق خلیج‌فارس و روز دوشنبه غرب خلیج‌فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

The post پیش بینی باران و برف ۳ روزه در ۱۰ استان appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *