نوروز ۹۸ با سه عید مقارن می‌شود/ وضعیت قیمت خدمات سفرهای نوروزی اعلام شد

معاون گردشگری کشور با تشریح وضعیت قیمت خدمات سفر به گردشگران نوروز ۹۸، درباره اسکان فرهنگیان که مانند اسکان زمان سیل و زلزله است، گلایه کرد و گفت: هزینه اماکن اقامتی نهادهای دولتی نیز با هزینه مسافرخانه‌ها برابر شده است.

خبرگزاری تسنیم: ولی تیموری، در سی و هفتمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر اظهار کرد: آخرین روزهای پایانی سال مقارن با سالروز ولادت حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) است، بعد از آن عید نوروز را داریم و نیمه فروردین نیز مقارن با عید مبعث است و امسال در واقع ما سه عید داریم دو عید مذهبی و یک عید ملی که تقارن این اعیاد با یکدیگر می‌تواند باعث ایجاد نشاط مضاعف در جامعه شود.

وی با اشاره به تأکیدات رئیس جمهوری بر ایجاد نشاط در جامعه افزود: تزریق نشاط در جامعه هم نیاز مردم است و هم مردم شایستگی این را دارند که فضای بانشاطی در جامعه شکل گیرد، از این رو ایجاد نشاط و شادابی باید در دستور کار ستاد خدمات سفر در کل کشور قرار گیرد.

تیموری افزود: ایجاد نشاط و شادابی و ارائه خدمات شایسته به مسافران و گردشگران یکی از مهمترین وظایف ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر است از این رو با توجه به تقارن دو عید مذهبی و یک عید ملی در فاصله کمتر از 20 روز باید بتوانیم فضایی بانشاط در جامعه به‌وجود آوریم تا نوروز 98 نوروزی خاطره‌انگیز برای گردشگران باشد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در بخش دیگری از صبحت‌های خود با اشاره به سابقه و روحیه مهمان‌نوازی مردم ایران افزود: این روحیه باید باعث شود تا کیفیت خدماتی که به گردشگران و مسافران در نوروز 98 و در طول سال ارائه می‌شود تقویت شود و خدمات باید با کیفیت بسیار مناسب به گردشگران ارائه شود.

تیموری افزود: گردشگری یک موضوع فرابخشی است و همه باید کمک کنند تا در نوروز امسال شاهد تسهیل سفر برای هم‌وطنان باشیم. همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده هیچ گونه افزایش قیمتی در ارائه خدمات به گردشگران در نوروز 98 نخواهیم داشت.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در بخش دیگری از صحبت‌های خود راجع به اهمیت توزیع سفر گفت: با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر در نقاط مختلف کشور، برنامه‌ریزی برای توزیع سفر یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. توزیع سفر می‌تواند به بهره‌مندی نقاط مختلف کشور از اقتصاد نوروز کمک کند.

تیموری گفت: به‌عنوان مثال نقاط روستایی یکی از زیباترین مقاصد سفر در نوروز است که با برنامه‌ریزی‌های مناسب می‌توانیم توزیع سفر را به این مناطق داشته باشیم تا این مناطق نیز در نوروز به‌عنوان یک مقصد سفر مورد توجه گردشگران قرار گیرد.

وی در ادامه درباره اهمیت اطلاع‌رسانی و معرفی خدمات سفر و جاذبه‌های گردشگری گفت: خوشبختانه همکاری خوبی با سازمان صدا و سیما داریم با این حال انتظار داریم صدا و سیما در نوروز 98 به‌شکل ویژه‌تری به معرفی خدمات سفر و نیز معرفی جاذبه‌های گردشگری، آداب و رسوم و… بپردازد.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر سپس به ستاد اسکان فرهنگیان و خدمات وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: شکل اسکان مسافران در مدارس محل اسکان فرهنگیان شایسته گردشگران اعم از فرهنگیان و غیر فرهنگیان نیست. در برخی از مدارس محل اسکان شاهد این هستیم که کلاسهای درس تبدیل به محل اسکان برای مسافران شده است که شکل خوبی ندارد، چرا که بحرانی مانند سیل و زلزله اتفاق نیفتاده است که افراد را به این شکل اسکان دهیم؛ ضمن اینکه بخش خصوصی با سرمایه گذاری نسبت به احداث مراکز اقامتی اقدام کرده است و چشم امید آنها به تعطیلات نوروز و فصل تابستان برای جذب و اسکان مسافران و گردشگران است.

به گزارش میراث فرهنگی ــ تیموری عنوان کرد: برخی از نهادهای دولتی با احداث مهمانسرا و اماکن اقامتی به‌نوعی فعالیت موازی با بخش خصوصی و هتلداران دارند، ضمن اینکه در بررسی‌هایی که انجام دادیم، هزینه اقامت در مهمانسراهای دولتی و مراکز اسکان فرهنگیان با هزینه اسکان در برخی از مراکز اقامتی مانند مسافرخانه‌ها و مهمانپذیرها برابر شده است.

وی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: امیدوارم امسال نوروز بانشاطی برای گردشگران رقم بخورد و بتوانیم با ارائه خدمات شایسته به هموطنان نقش تأثیرگذاری در ایجاد روحیه نشاط و شادابی داشته باشیم.

The post نوروز ۹۸ با سه عید مقارن می‌شود/ وضعیت قیمت خدمات سفرهای نوروزی اعلام شد appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *