مونسان با معاون‌اول رئیس‌جمهوری بلغارستان دیدار کرد

میراث فرهنگی

مونسان با معاون‌اول رئیس‌جمهوری بلغارستان دیدار کرد و در این دیدار بر توسعه همکاری‌های گردشگری با محوریت مسیرهای تاریخی تاکید شد.

روز دوم سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کشور بلغارستان با انجام یک دیدار رسمی پیگیری شد.

معاون رئیس‌جمهوری در ابتدا با ایلیانا یوتووا معاون‌اول رئیس‌جمهوری بلغارستان، دیدار کرد، معاون‌اول رئیس جمهوری بلغارستان در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی به صوفیه یادآور شد: «هر کودک بلغاری در دوره تحصیلات ابتدایی خود در درس تاریخ با ایران آشنا می شود.»

او همچنین با اشاره به سابقه کار تخصصی در حوزه باستان‌شناسی عنوان کرد: «ارتباطات ملت‌های ایران و بلغارستان بسیار عمیق است و بنابراین توسعه مسیرهایی که پایتخت‌های تاریخی را به هم مرتبط می‌سازند، محور خوبی برای همکاری‌های گردشگری است.»

همچنین مونسان نیز در این دیدار با تشکر از استقبال و میزبانی طرف بلغاری٬ آشنایی مردم بلغارستان با تاریخ ایران را مایه خرسندی دانست و گفت: «مردم ایران هم متقابلا حس خوبی نسبت به بلغارها دارند و این شناخت روابط را مستحکم می کند.»

او با برشمردن محورهای توافقات به‌عمل‌آمده در مذاکرات قبلی به‌ویژه در ملاقات با وزیر گردشگری بلغارستان٬ پیشنهاد  توسعه همکاری‌های گردشگری با محوریت مسیرهای تاریخی را بسیار حائز اهمیت قلمداد کرد و از آمادگی کامل دولت جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه و ارتقای سطح روابط در همه زمینه ها خبر داد.

مونسان با تاکید بر تشکیل هرچه سریع‌تر کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور٬  آن را گام عملی موثری برای احصای زمینه‌های همکاری و توسعه روابط عنوان کرد.

ایلیانا یوتوا معاون‌اول رئیس‌جمهوری بلغارستان در پایان با تاکید بر ضرورت توسعه روابط  بویژه در زمینه گردشگری ابراز امیدواری کرد که با اجرایی شدن توافقات صورت‌گرفته میان مقامات گردشگری دو کشور، زیرساخت‌های مناسب‌تری برای تحرک‌بخشی به همکاری‌ها در سایر حوزه‌ها فراهم شود.

همچنین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز در آخرین برنامه رسمی خود در بلغارستان با  پترکانف رئیس کمیسیون اقتصادی و گردشگری پارلمان این کشور دیدار کرد.

در این دیدار طرفین با تاکید بر ضرورت توسعه روابط و همکاری های دو کشور٬ گردشگری را ابزار مناسبی برای تحرک بخشی به روابط دو کشور دانستند.

نوشته مونسان با معاون‌اول رئیس‌جمهوری بلغارستان دیدار کرد اولین بار در پارس توریسم. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *