فواید پیاده روی روزانه

پیاده روی روزانه، ساده‌ترین نوع فعالیت بدنی است که برای سلامتی بسیار مفید است.

سلامت نیوز:  بر اساس مطالعه‌ای که از سوی محققان دانشگاه کمبریج انجام شده، پیاده روی روزانه نه تنها باعث تناسب اندام و جلوگیری از چاقی و افزایش وزن می‌شود، بلکه می‌تواند با بهبود سلامت کلی جسم و روان، خطر مرگ زودرس را در بسیاری از افراد به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

در پیشگیری از زوال عقل موثر است

انجام تمرینات هوازی سبک در افرادی که از اختلالات و مشکلات حافظه رنج می‌برند، می‌تواند علائم زوال عقل را کاهش دهد. مطالعات نشان می‌دهند که پیاده روی منظم و روزانه و انجام فعالیت‌های بدنی سبک هوازی حداقل سه بار در هفته، به طور کلی موجب بهبود عملکرد و فرایند‌های ذهنی خواهد شد.

پیاده روی روزانه به بهبود عملکرد قلب کمک می‌کند

قلب شما، عضوی از بدن شماست که بیشترین سود را از پیاده روی روزانه خواهد برد. پیاده روی به قلب در گردش بهتر خون کمک می‌کند و باعث بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق خواهد شد که در نهایت به کاهش مشکلات و بیماری‌های قلبی و مرگ و میر ناشی از آن خواهد انجامید.

احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد

بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۸ انجام شده، پیاده روی می‌تواند در فرایند درمان سرطان کمک مهمی باشد، چون باعث کاهش احساس خستگی ناشی از درمان می‌شود. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد یک پیاده روی ۱۸۰ دقیقه‌ای در طول هفته در فرایند درمان و پیشگری از سرطان پستان در زنان و روده بسیار موثر خواهد بود.

وضعیت روحی شما را بهبود می‌بخشد.

بر اساس مطالعات انجام شده افرادی که عادت به پیاده روی روزانه و انجام تمرینات ورزشی دارند، خلق و خوی بهتری نسبت به سایر افراد دارند؛ بنابراین توصیه می‌شود در شرایط وجود تنش‌های احساسی، خستگی‌های ذهنی، علائم افسردگی و در مواجهه با استرس، به پیاده روی در هوای باز بپردازید.

باعث افزایش سطح ویتامین D در بدن می‌شود

مطالعات نشان می‌دهند که پیاده روی در زیر نور خورشید، در جذب ویتامین D. به بدن کمک می‌کند. ویتامین D، به استخوان‌ها اجازه جذب کلسیم و فسفر می‌دهد که به استحکام سیستم اسکلتی بدن منجر می‌شود.

The post فواید پیاده روی روزانه appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *