صفر تا صد مهاجرت تحصیلی کانادا

وجود دانشگاه های رنکینگ بالای جهانی ، کیفیت آموزش موسسات آموزشی کانادا و امکان گرفتن ویزای کار و همچنین گرفتن اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در کانادا، این کشور را یکی از مقاصد جذاب دانشجویان بین المللی کرده است. تحصیل در کانادا در اکثر برنامه های مهاجرتی امتیاز داشته و  همواره گرفتن دائم برای متقاضیان مهاجرت به کانادا آسان می سازد. در ادامه این مقاله صفر تا صد مهاجرت تحصیل به کانادا و مباحثی از قبیل شرایط پذیرش تحصیلی کانادا، اپلای تحصیلی کانادا و شرایط اعزام دانشجو به کانادا بررسی می گردد.

شرایط اعزام دانشجو به کانادا

اعزام دانشجو به کانادا برای تحصیل در مقاطع مختلف امکان پذیر است. اخذ پذیرش تحصیلی کانادا برای تحصیل در مدارس از سن ۶ سالگی می باشد. ادامه تحصیل در کالج و دانشگاه های کانادا از سن ۱۸ سالگی امکان پذیر است. هزینه تحصیل در مدارس ، کالج و دانشگاه های کانادا از ۱۴۰۰۰ دلار در سال شروع می گردد. متقاضیان ثبت نام در موسسات آموزشی کانادا می توانند از طریق موسسات اعزام دانشجو به کانادا و همچنین دفاتر مهاجرتی ثبت شده در کانادا برای گرفتن پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند. دانشجویان متقاضی تحصیل در موسسات آموزشی کانادا باید برای ورود به کانادا ویزای تحصیلی داشنته باشند. مهاجرت تحصیلی به کانادا برای افراد متاهل نیز امکان پذیر است. خوشبختانه همسر این دانشجویان می توانند به صورت همزمان با وی برای دریافت ویزا و ورود به کانادا اقدام کنند. زبان موسسات آموزشی در کانادا انگلیسی و فرانسه می باشد. تحصیل در مدارس ایالت کبک به زبان فرانسوی و انگلیسی می باشد. ولی مدارس دولتی ایالت کبک فقط به زبان فرانسوی آموزش می دهند. افرادی که تمایل به تحصیل در مدارس ایالت کبک به زبان انگلیسی دارند باید مدارس خصوصی کبک را برای تحصیل انتخاب نمایند.

پذیرش تحصیلی کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا و ثبت نام در موسسات آموزشی کانادا در مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است. دانش آموزان و دانشجویان بین المللی باید با در نظر گرفتن شروع ترم و سال تحصیلی برای گرفتن پذیرش تحصیل کانادا اقدام کنند.

 

اپلای تحصیلی کانادا در مقطع مدارس

مدارس کانادا به انواع مدارس دولتی، مدارس خصوصی و شبانه روزی تقسیم بندی می شوند. کیفیت آموزشی در همه انواع مدارس کانادا یکسان می باشد. هزینه تحصیل در مدارس کانادا متفاوت است. شهریه تحصیل در مدارس دولتی کانادا از سالی ۱۴۰۰۰ دلار شروع می شود. شهریه تحصیلی در مدارس خصوص کانادا حداقل ۱۷۰۰۰ دلار سالیانه است. دانش آموزانی که برای اپلای تحصیلی کانادا برای مدارس اقدام می کنند می توانند همراهی یکی از والدین خود را نیز به صورت همزمان داشته باشند. والدین این دانش آموزان می توانند به عنوان قیم و گاردین دانش آموز درخواست ویزا نمایند. والدینی که امکان همراهی دانش آموزان خود را ندارند می توانند مدارس شبانه روزی کانادا را برای فرزندان خود انتخاب نمایند. مدارس شبانه روزی کانادا امکانات مورد نیاز از قبیل خوابگاه، غذا ، مراقبت از فرزندان را به صورت ۲۴ ساعته به عهده خواهند داشت. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا از سالی ۳۵۰۰۰ دلار کانادا شروع می گردد.

تحصیل در مدارس کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد. مدارس کانادا برای آموزش زبان دانش آموزان برنامه ریزی تحصیلی خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز جهت اپلای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا

ترجمه ریز نمرات
ترجمه شناسنامه
پاسپور معتبر
گواهی تحصیلی
واکسیناسیون ( درصورت درخواست مدارس)

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای دانش آموزی کانادا

نامه پذیرش تحصیلی کانادا
پرداخت هزینه اپلیکیسن فی ویزا
انجام انگشت نگاری برای دانش آموزان بالای ۱۴ سال
معرفی گاردین
ارائه گواهی تمکن مالی
ارائه سند ملکی توسط والدین (در صورت وجود)
نامه استادی پلن

اپلای تحصیلی کانادا در مقطع کالج

تحصیل در کالج های کانادا با دریافت پذیرش تحصیلی از کالج هایی که دارای کد DLI هستند امکان پذیر است. افرادی که دوره مدارس خود را به پایان رسانده اند  با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود می توانند برای ثبت نام در کالج های کانادا اقدام کنند. مهاجرت تحصیلی کانادا و تحصیل در کالج های کانادا از سن ۱۸ سالگی امکان پذیر است. دروس ارائه شده در کالج های کانادا، دانشجویان را برای ورود به بازار کار کانادا آماده می کند. مدارک پایان دوره کالج های کانادا مورد پذیرش کارفرمایان کانادایی می باشد و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند برای پیدا کردن کار در شغل تخصصی خود اقدام کنند. فارغ التحصیلان کالج های کانادا می توانند متناسب با طول دوره تحصیلی خود و حداکثر تا ۳ سال ویزای کار پس از تحصیل دریافت کنند. تحصیل و کار در کانادا در اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا امتیاز داشته و در نهایت این افراد می توانند برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع کالج

مهاجرت تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی برای دوره های کالج با شرایط زیر امکان پذیر است.

داشتن پاسپورت معتبر
ارائه ترجمه ریز نمرات
ترجمه مدرک تحصیلی
نگارش انگیزه نامه
پرداخت هزینه اپلیکیشن فی پذیرش
مدرک زبان آیلتس
*** برخی از کالج های کانادا بدون مدرک زبان نیز پذیرش می دهند. دانشجویان متقاضی اخد پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان می توانند با ثبت نام در این دوره ها ، ابتدا دوره زبان را در کالج سپری کرده و سپس برای آموزش دوره تخصصی خود اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کانادا در مقطع کالج

مهاجرت تحصیلی کانادا و اخذ ویزای تحصیلی رای دوره های کالج با شرایط زیر امکان پذیر است.

داشتن پاسپورت معتبر
نگارش استادی پلن
تمکن مالی
ارائه سند ملکی (درصورت وجود)
پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزا
*** دانشجویان متاهل می توانند برای همسر خود نیز به صورت همزمان ویزای کار درخواست کنند.

 

اپلای تحصیلی کانادا در مقطع دانشگاه

اعزام دانشجو به کانادا برای مقاطع دانشگاه نیز از سن ۱۸ سالگی امکان پذیر است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی کانادا در مقطع دانشگاهی می توانند با ارائه مدرک تحصیلی مقطع پیشین برای مقاطع بالاتر دانشگاهی اقدام کنند. پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف نیازمند داشتن شرایط مورد نیاز آن مقطع است. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در مقطع دانشگاهی باید در ابتدا برای اخذ پذیرش تحصیلی و سپس برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنند.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقطع دانشگاه

اپلای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع دانشگاهی با شرایط زیر امکان پذیر است.

داشتن پاسپورت معتبر
ارائه ترجمه ریز نمرات
ترجمه مدرک تحصیلی
نگارش انگیزه نامه
پرداخت هزینه اپلیکیشن فی پذیرش
مدرک زبان آیلتس
ارائه رفرنس (برای مقاطع فوق لیسانس)
ارائه مقاله (برای مقاطع دکتری)
*** برخی از دانشگاه های کانادا بدون مدرک زبان نیز پذیرش می دهند. دانشجویان متقاضی اخد پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان می توانند با ثبت نام در این دوره ها ، ابتدا دوره زبان را در موسسه ای که دانشگاه مشخص می کند سپری کرده و سپس برای آموزش دوره تخصصی خود اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز اپلای ویزای تحصیلی کانادا در مقطع دانشگاه

اعزام دانشجو به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی برای دوره های دانشگاهی با شرایط زیر امکان پذیر است.

داشتن پاسپورت معتبر
نگارش استادی پلن
تمکن مالی
ارائه سند ملکی (درصورت وجود)
پرداخت هزینه اپلیکیشن فی ویزا
*** دانشجویان متاهل می توانند برای همسر خود نیز به صورت همزمان ویزای کار درخواست کنند.

تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا و گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا فقط در مقطع دکترا امکان پذیر است. دانشجویان واجد شرایط که دارای رزومه تحصیلی خوبی  هستند می توانند برای تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکترا اقدام کنند.

خوشبختانه گرفتن اپلای تحصیلی از دانشگاه های کانادا با گپ تحصیلی نیز امکان پذیر می باشد. و دانشجویانی که دارای گپ تحصیلی می باشند با ثبت نام در دانشگاه های کانادا می توانند برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنند. ارائه مدارک مناسب و نگارش استادی پلن در مرحله ویزا می تواند نقش به سزایی در موفقیت و دریافت ویزای تحصیلی کانادا با گپ تحصیلی باشد.

اعزام دانشجو به کانادا خدمات موسسه مهاجرتی یوکن

موسسه مهاجرتی یوکن با سال های تجربه در خصوص اپلای تحصیلی کانادا و اخذ پذیرش از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا خدمات تخصصی مشاوره تحصیلی و انجام پرونده های ویزای تحصیلی کانادا را تحت نظارت مشاور رسمی مهاجرت کانادا ، خانم نازنین بیتاژیان با کد عضویت ۵۳۱۷۵۱ ارائه می نماید. خدمات تحصیلی این مجموه شامل پکیج های مختلف از قبیل خدمات نگارش انگیزه نامه، توصیه نامه تحصیلی، استادی پلن، اخذ پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

نوشته صفر تا صد مهاجرت تحصیلی کانادا اولین بار در مجله سفر پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *