ساماندهی قیمت سایت‌های آگهی دهنده مسکن/ سامانه املاک وزارت راه وشهرسازی قیمت پایه می‌شود

اربابیان گفت: قیمت‌های مسکن سایت‌های درج آگهی براساس قیمت‌های سامانه املاک وزارت راه وشهرسازی سابا می‌شود

باشگاه خبرنگاران جوان: رضا اربابیان فعال بازار مسکن در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه ایجاد شفافیت در قیمت‌های بازار مسکن بسیار ضروری است گفت: طبق جلسات و کارگروهی که با حضور اتحادیه املاک و دادستانی برگزار شد و مقرر گردید قیمت‌های درج شده در سایت‌های اینترنتی براساس قیمت‌های مورد تایید سامانه املاک وزارت راه وشهرسازی باشد.

وی با اشاره به اینکه بعد از دستور دادستانی تمامی قیمت‌ها بر روی سایت‌های درج آگهی توافقی شده و بعد از یک هفته قیمت‌ها به صورت کارشناسی شده و زیر نظر کارشناسان اتحادیه خواهد بود.

این فعال بازار مسکن با بیان اینکه تمامی آگهی دهندگان در سایت‌های درج آگهی به صورت کامل توسط کارشناسان رصد می‌شوند افزود: در صورتی که دلال و یا سوداگری اقدام به درج آگهی فیک یا مشکل دار کنند به صورت کامل توسط کارشناسان بررسی و پیگیری می‌شوند.

وی تاکید کرد: قیمت‌های سایت‌های اینترنتی براساس منطقه و محله درج می‌شوند و تمامی این قیمت‌ها براساس قیمت‌های وزارت راه وشهرسازی سابا است.

وی یاد آوری کرد: در سایت‌های آگهی مسکن قیمت محله و قیمت‌های وزارت راه شهرسازی در کنار هم درج می‌شود تا خریدار مسکن از میانگین قیمت‌ها در محدوده‌های مختلف با خبر شود.

وی با بیان اینکه در کارگروه بررسی قیمت‌ها تمامی قیمت‌های بخش مسکن در سایت‌ها زیر نظر اتحادیه املاک و در حوزه خودرو هم زیر نظر اتحادیه فروشندگان خودرو است.

بیشتر بخوانید: مرجع مشخصی برای تعیین قیمت مسکن و اجاره وجود ندارد

عضو اتحادیه کسب و کار‌های اینترنی افزود: در حال بررسی وارائه طرحی برای راه اندازی گروه کارشناسی ارزیابی وضعیت ملک هستیم.

وی با اشاره به اینکه بازار مسکن نیازمند شفاف سازی قیمت‌ها است گفت: حضور کارشناسان متخصصان این بخش و ارائه نظرات تخصصی می‌تواند زمینه ساز ایجاد آرامش باشد.

اربابیان یادآوری کرد: تا چند روز آینده تمامی قیمت‌های کارشنایی شده و براساس قیمت‌های سامانه املاک وزارت راه وشهرسازی بر روی سایت‌های درج آگهی وارد می‌شود.

وی افزود: باید تلاش خود را برای جلوگیری از ورود دلالان یا بازار مسکن انجام دهیم.

The post ساماندهی قیمت سایت‌های آگهی دهنده مسکن/ سامانه املاک وزارت راه وشهرسازی قیمت پایه می‌شود appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *