روزهای برفی در راه/ بارش شدید طی دو روز آینده در جنوب غرب و جنوب کشور

سازمان هواشناسی کشور با توجه به نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، وضعیت آب و هوای استان‌های کشور طی چند روز آینده را پیش بینی کرد.

سازمان هواشناسی کشور: با توجه به نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، با ورود سامانه بارشی از جنوب غرب کشور ابتدا در استان‌های واقع در این مناطق و بتدریج در غرب و بخش‌هایی از شمال غرب شاهد بارش باران گاهی وزش باد خواهیم بود. همچنین فعالیت این سامانه به بخش‌های مرکزی کشور در استان‌های اصفهان قم، مرکزی و دامنه های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان خواهد رسید و این شرایط تا بعد از ظهر روز یک شنبه ادامه خواهد داشت.

همچنین پیش بینی می‌شود که از بعد ازظهر امروز با نفوذ جریان سرشمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر در استان‌های ساحلی، بارش باران گاهی وزش باد به همراه کاهش دما داشته باشیم. این شرایط در روز‌های شنبه و یک شنبه علاوه برمناطق یاد شده برای شمال شرق کشور نیز پیش بینی می‌شود.

شایان ذکر است بارش طی دو روز آینده در استان‌های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور شدید خواهد بود و در مناطق کوهستانی زاگرس، البرز و شمال غرب به صورت برف پیش بینی می‌شود و طی روز شنبه خلیج فارس و دریای خزر مواج پیش بینی می‌شود.

گفتنی است سازمان هواشناسی نسبت به آبگرفتگی در برخی مناطق بر اثر بارش ها هشدار داد.

The post روزهای برفی در راه/ بارش شدید طی دو روز آینده در جنوب غرب و جنوب کشور appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *