روحانی در مراسم بهره برداری از ترمینال سلام : اساس جنگ بدخواهان با ملت ما جنگ اراده هاست

رئیس جمهوری گفت: امروز اساس جنگ بدخواهان با ملت جنگ امید یا جنگ اراده هاست ولی پیروز نهایی این جنگ و فشار ملت ایران خواهد بود.

‌ ایرنا: حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از پایانه مسافربری سلام در فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: در این شرایط حساس که بدخواهان می‌خواهند بگویند توسعه ایران متوقف شده و مردم کشورمان را نسبت به آینده ناامید کنند، علیرغم همه فشارهای دشمنان شاهد تحرک تازه در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور عزیزمان هستیم و خواهیم بود.

وی افزود: امروز اساس جنگ بدخواهان با ما جنگ امید یا جنگ اراده هاست آنها می‌خواهند با توطئه و نقشه‌های شومشان ملت ایران را از توسعه آینده کشور ناامید کنند. ولی ملت بزرگ ما می‌خواهد امید و سرزندگی خود را نشان دهد و دشمن را نسبت به اهداف شوم آن ناامید می‌کند.

رئیس جمهوری ادامه داد: در این راستا اقدامات آنها برای فشار به ملت ایران افزایش یافته و البته عکس العمل ایران نسبت به آن فشارها نیز افزایش یافته است، پایان این نبرد پیروزی ملت ایران خواهد بود. زیرا طرف مقابل ما ملت نیست. ما با هیچ ملتی نمی‌جنگیم طرف مقابل ما یک عده سیاستمدار کم تجربه هستند اما این طرف داستان گروهی از مسئولان کشور نیستند بلکه تمام ملت ایران یکپارچه در این مبازره حضور دارند.

روحانی خاطرنشان کرد: دشمنی آنها به طور مستقیم علیه فرد فرد ملت ایران است. بی تردید در این مبارزه موفق نخواهند بود.

رئیس جمهوری با بیان اینکه این ترمینال در ظرف ۲ سال با تلاش کارگران، متخصصان و مدیران کشور ساخته شده است، افزود: زمانی اگر کشوری ادعا می‌کرد یک ترمینال را ظرف یک سال و نیم یا ۲ سال ساخته است، ما تعجب می‌کردیم، اما امروز فرزندان این سرزمین با تکیه بر اراده، امید به آینده و عشق به ملت می‌توانند پروژه‌هایی که با دیگر کشورها رقابت می‌کند را افتتاح کنند.
روحانی در ادامه افتتاح ترمینال فرودگاهی با افتتاح دیگر پروژه‌ها اقتصادی متفاوت خواند و افزود: همکاری و هماهنگی ارگان‌های مختلف برای راه اندازی یک ترمینال به معنی هماهنگی و وحدت بخش‌های مختلف برای راه اندازی یک پروژه مهم خدماتی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در یک کشور است.
وی با تاکید بر اینکه «امروز نیازمند یک تحرک و یک پرش به سمت توسعه هستیم»، اظهار داشت: اگر کشوری در زمینه خرید، تعمیر و اورهال هواپیما مشکلی نداشته باشد، اداره صنعت هوانوردی آسان است، اما ما باید از همه بخش‌های صنعت هوانوردی تشکر کنیم زیرا با وجود تمام مشکلات در همه بخش‌های زیرساختی، هماهنگی، هدایت، در سطح کشورهای پیشرفته جهان هستیم؛ کمبودهایی در این عرصه داریم که قابل رفع هستند.‌
رئیس جمهوری رونق صنعت هوایی را از مهمترین برنامه‌های دولت یازدهم و دوازدهم عنوان کرد و گفت: ما با فضایی که در روابط بین المللی ایجاد کردیم بعد از چند ده سال توانستیم تعدادی هواپیمای مدرن و جدید وارد کشور کنیم؛ مردم ما می‌خواستند وقتی سوار هواپیما می‌شوند، هواپیما از کارخانه مستقیم وارد کشور شده باشد.
وی با بیان اینکه آمریکا برخلاف مقررات بین الملل در مقابل ملت ما ایستاده است گفت: ما در پی خرید صدها فروند هواپیما برای راحتی مردم و کمک به اقتصاد و حمل نقل کشور بودیم، اما با این حال باید از همه آنهایی که صنعت هوایی را سرپا نگه داشته‌اند تشکر کنیم.

The post روحانی در مراسم بهره برداری از ترمینال سلام : اساس جنگ بدخواهان با ملت ما جنگ اراده هاست appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *