راهنمای قطارهای تهران یزد تهران

برای سفر به یزد می‌توانیم بلیط قطار بخریم و بعد از چند ساعت سفر ریلی در یزد پیاده شویم. قطارهای مختلفی به مقصد یزد حرکت می‌کنند که امکانات و قیمت بلیط آنها فرق دارد. باتوجه به بودجه و شرایط خودمان می‌توانیم از بین قطار معمولی یا قطار تندرو یکی را انتخاب کنیم. در اینجا درباره راهنمای قطارهای تهران یزد تهران نوشته‌ایم.

دیگر از آن زمانی که باید ماشین سوار می‌شدیم و برای خرید بلیط تا دفتر مسافرتی می‌رفتیم، خیلی وقت است که گذشته. الان دیگر گوشی را از کنار دست‌مان برمی‌داریم یا جلوی لپ‌تاپ می‌نشینیم و می‌گردیم.

برای رفتن به یزد می‌توانیم بلیط هواپیما بخریم. اما ممکن است هزینه سفر هوایی برای ما زیاد باشد، یا بخواهیم بدون عجله برویم و از جاده و طبیعت هم لذت ببریم. در این صورت منطقی‌ترین کار خرید بلیط قطار رفت‌وبرگشت تهران یزد تهران است.

انواع قطار تهران یزد تهران

قطارهای مسیر تهران یزد

برای این مسیر از چند شرکت مختلف می‌توانیم بلیط قطار بخریم. قیمت این بلیط‌ها باتوجه به امکاناتی که ارائه می‌کنند و مدت زمان سفر با هم فرق دارد.

قطار جوپار: می‌شود گفت ارزان‌ترین بلیط قطار تهران به یزد را جوپار دارد. این قطار۶ تخته ا‌‌ست و خدمات متوسطی ارائه می‌کند. برای سفرهای ارزان یا میان‌رده، قطار جوپار انتخاب مناسبی به‌نظر می‌رسد.

قطار البرز: قطار البرز از شرکت رجا قطار درجه ۲ به‌حساب می‌آید و ۳ ستاره ا‌ست. کوپه‌ها ۴ نفره هستند و صندلی تخت‌خواب‌‌شو دارند؛ دو تخت هم در طبقه بالا قرار می‌گیرد.

این قطارها سیستم تهویه مطبوع دارند و در هر واگن امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و سیستم صوتی و تصویری درنظر گرفته شده؛ درست مثل بیشتر قطارها.

قطار مهتاب: یکی از قطارهای باکیفیت خط تهران یزد تهران، قطار مهتاب سیر جم از شرکت ریل ترابر سباست. کوپه‌های این قطار ۶ تخته است و  سیستم گرمایشی و سرمایشی در آنها برقرار شده. در قطارهای مهتاب مهماندار حضور دارد و اگر درخواستی داشته باشیم، کافی‌ست دکمه‌ای را فشار دهیم تا مهماندار به سراغ‌مان بیاید.

قطار پردیس: بعضی‌‌ها ماندن در کوپه‌های مجزا را دوست ندارند. این‌طور وقت‌ها می‌شود بلیط قطار تندرو ۴ ستاره پردیس را خرید، چراکه پردیس قطار سالنی‌ست و حال‌وهوایی شبیه هواپیما دارد. واگن‌های این قطار دربرابر دمای هوای بیرون و گرد‌وخاک عایق شده. سفر با این قطار تندرو از شرکت رجا حدود ۶ ساعت طول می‌کشد.

قطارهای تهران یزد

قطار نگین: اگر بلیط ارزان‌تر بخواهیم، باید سراغ قطار اتوبوسی نگین را بگیریم. قطار نگین مربوط به شرکت ریل ترابر سباست و امکانات خاصی ندارد.

قطار ماهان: قطار ماهان اتوبوسی‌ست و ۳ ستاره دارد. این قطار متعلق به شرکت جوپار است. معمولا ارزان‌ترین بلیط را از ماهان می‌شود خرید و برای سفرهای ارزان گزینه‌ مناسبی حساب می‌شود.

قطار غدیر: گران‌ترین و لوکس‌ترین قطار خط تهران یزد تهران، قطار غدیر از شرکت ریل ترابر سباست که با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کند. غدیر به امن بودن و کیفیت خوبش معروف است، ۴ ستاره دارد و قطار درجه ۱ به‌حساب می‌آید. واگن‌ها ضد‌آتش هستند و دمای هر واگن می‌تواند جداگانه تنظیم شود.

قطار غزال: یکی از قطارهای راحت مسیر تهران یزد تهران قطار غزال است. حضور مهماندار کمک می‌کند سفرمان راحت‌تر بگذرد. قطار غزال مربوط به شرکت رجاست و ۴ ستاره دارد.

بیشتر بخوانید: فاصله تهران تا شهرهای دیگر با هواپیما، قطار و ماشین چقدر است؟

قطار تهران یزد تهران از چه ایستگاه‌هایی می‌گذرد؟

اگر سفرمان را از تهران شروع می‌کنیم، باید به ایستگاه میدان راه‌آهن برویم و سوار قطار شویم. در مسیر ما پیش از رسیدن به مقصد چند ایستگاه قرار گرفته، مثل ایستگاه محمدیه،‌ ایستگاه کاشان، ایستگاه بادرود، ایستگاه نائین، ایستگاه اردکان، ایستگاه میبد و در نهایت ایستگاه قطار یزد. احتمالا شلوغ‌ترین ایستگاه، کاشان خواهد بود.

قیمت بلیط قطار تهران یزد تهران

بهایی که برای خرید بلیط قطار می‌پردازیم، بسته به کیفیت قطار و امکانات آن متفاوت است. معمولا قیمت‌ها از حدود ۴۰ هزار تومان شروع می‌شود و به ۹۰ هزار تومان می‌رسد.

قیمت‌ها مربوط به اردیبهشت ۱۳۹۸ است.

نوشته راهنمای قطارهای تهران یزد تهران اولین بار در وبلاگ اسنپ تریپ. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *