دیزنی‌لند در ساحل دریاچه ارومیه / «چیچست» ؛ دهکده‌‌ای متفاوت برای اقامت در کنار بزرگترین دریاچه کشور

چیچست ؛ دهکده‌ای توریستی در نزدیکی دریاچه ارومیه است که با ایجاد امکاناتی برای گردشگران زمینه اقامت و تفریح آنها را فراهم کرده است. این دهکده در ۶ فاز به طور کامل به بهره برداری خواهد رسید.

چمدان: «چیچست (چی چست)» یا «چئی‌چسته» که به معنی سپیدی درخشان است. امروزه به روشنی مشخص نیست دریاچه چیچست در کجا واقع بوده است. احتمالاً نام دریاچه‌ای در ایران شرقی بوده‌ است.

نام این دریاچه در اوستا در رابطه با آناهیتا آمده‌ است و باید در سرزمینی قرار گرفته باشد که رود سیحون از آنجا می‌گذرد. از دریاچه آرال در اوستا با لفظ وئوروکشه یاد شده‌ است. اگر فرض نشود که دریاچه آرال نام‌های گوناگون داشته‌ است، دریاچه آرال نمی‌تواند دریاچه چیچست باشد. احتمال این نیز می‌رود که این دریاچه وجود خارجی نداشته باشد.

با گسترش دین زرتشت به طرف غرب ایران، مغان جاهای مقدس تاریخی زرتشتی را از شمال شرقی ایران به شمال غربی ایران یعنی از مرو و جیحون به سوی ماد انتقال دادند. در طی این جابجایی در جهت‌های جغرافیایی، دریاچهٔ چیچست به دریاچه ارومیه یعنی جایی که سرزمین اصلی مغان بود، تغییر محل یافت.

حال دهکده‌ای گردشگری به این نام در نزدیکی دریاچه ارومیه ایجاد شده است. دهکده گردشگری چیچست یا چی چست با توجه به احیای تقریبی این دریاچه این روزها بیش از پیش مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

چیچست

دهکده ساحلی چیچست کجاست؟

مجموعه دهکده تفریحی – توریستی ساحلی چیچست در ۱۸ کیلومتری شهر ارومیه در مسیر جاده دریاچه ارومیه و نزدیکی بندر گلمانخانه قرار دارد که دارای امکانات رفاهی برای گردشگران است.

از امکانات دهکده چیچست می‌توان به هتل سه ستاره، موزه تاریخ طبیعی، سایت پرواز، کارتینگ اتومبیل رانی، ماشین‌های رادیو کنترل، هواپیماهای رادیو کنترل از دور، موتورسیکلت سواری، رستوران‌ و کافی شاپ اشاره کرد.

اگر کودک هم همراه شما باشد یا اهل بازی و سرگرمی باشید محل بازی کودکان، قطار شادی، آیس هاکی، بیلیارد، میزهای تنیس روی میز، فوتبال دستی و … هم در این مکان در نظر گرفته شده است.

چیچست

هتل ۳ ستاره فلامینگو با ظرفیت ۱۰۸ نفر شامل اتاق‌های سه تخته و دو سوییت ۶ تخته دو خوابه برای گردشگرانی که علاقه‌مند به اقامت در این دهکده را دارند در این دهکده ساخته شده است.

اتاقک‌های نمک درمانی و دریاچه مصنوعی ویژه آقایان و بانوان نیز در این دهکده توریستی در حال ساخت است. ساخت مدرن‌ترین شهربازی شمال غرب کشور نیز از برنامه‌های آتی در این دهکده گردشگری است.

پروژه دهکده توریستی- تفریحی در ۶ فاز در حال اجراست. تا پایان هر ۶ فاز ۶۰ میلیارد تومان هزینه این دهکده گردشگری خواهد شد.

The post دیزنی‌لند در ساحل دریاچه ارومیه / «چیچست» ؛ دهکده‌‌ای متفاوت برای اقامت در کنار بزرگترین دریاچه کشور appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *