جشنواره تابستانه «شهر فیروزه‌ای» در یزد ؛ از جشن گل انار و آلبالو تا جشن ثبت جهانی / مراکز اقامتی یزد تخفیف می‌دهند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد از کاهش هزینه‌های سفر به این استان از نیمه خرداد تا نیمه شهریور ۹۸ خبر داد و گفت: جشنواره تابستانه با عنوان شهر فیروزه‌ای به منظور توزیع زمانی سفر، برنامه‌های شاد و متنوع گردشگری با رویکرد فرهنگی، بومی در تابستان امسال برگزار می‌شود.

چمدان: سیدمصطفی فاطمی افزود: برای تابستان امسال بیش از ۲۰ جشنواره فرهنگی، گردشگری و هنری در سراسر استان برنامه‌ریزی شده که هر هفته شاهد برگزاری آنها خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی به منظور کاهش هزینه سفر به یزد، مراکز اقامتی و گردشگری، کمپ‌های کویرنوردی و مراکز خرید در قالب این جشنواره با تخفیف‌ به گردشگران تابستانی یزد خدمات خود را ارائه می‌کنند.

این مسئول درباره جشنواره‌‌های تابستانه امسال یزد که به همت شهرداری‌ها، اتاق بازرگانی، اصناف و جامعه هتلداران برگزار می‌شود گفت: خرداد ماه امسال جشنواره‌های گل انار در تفت، محصولات لبنی در ندوشن، زردآلو فراغه در ابرکوه، رویدادهای فرهنگی بم و یزد و ایران و مجارستان و جشنواره پارچه و دست ‌بافت‌های سنتی فجر در مرکز استان برگزار می‌‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی یزد از برنامه ریزی برای برگزاری پنج جشنواره دیگر در تیر ماه خبر داد و گفت: این جشنواره‌ها شامل جشنواره گونه‌‌های نادر جانوری، جشن ثبت جهانی، موسیقی کویرنشینان، پایتخت کتاب و نصرآباد بهشت میوه‌ها است که در شهرستان‌‌های مهریز، تفت و یزد برگزار می‌‌شود.

مدیر کل میراث فرهنگی یزد در مورد جشنواره‌های مردادماه نیز اظهار داشت: جشنواره شب‌های مهریز، کبوتر و پرندگان زینتی اردکان، آلبالو طزرجان، باز بافت و هفته گردشگری میبد به ترتیب در شهرستان‌های مهریز، اردکان، تفت، یزد و میبد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره‌های بین‌المللی آئینی تئاتر ایران، صنعت چاپ و رالی کویر در شهرستان یزد و سه جشنواره مسابقات موتور کراس، مجسمه‌های شنی، لوک برتر و خرما به میزبانی شهرستان بافق در شهریور ماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره‌ها در رشد گردشگری داخلی تاثیر زیادی دارد.

فاطمی با بیان اینکه عوامل متعددی در استقبال چشمگیر گردشگران از یک شهر تاریخی مانند یزد موثر است، گفت: عمده این عوامل شامل تبلیغات و جریان سازی‌‌های بعد از جهانی شدن یزد و البته وضعیت آب و هوایی کشور، کاهش سفرهای خارجی و تغییر سلیقه مسافرت در ایران از شهرهای شمالی و ییلاقی به سمت شهرهایی با تاریخ و تمدن غنی است.

وی ادامه داد: با این وجود نمی‌توان نقش پررنگ تبلیغات و فعالیت‌های صورت گرفته در این رابطه را نیز نادیده گرفت، چرا که بیشترین تبلیغات داخلی و خارجی شامل تبلیغات فضای مجازی، شبکه‌های مجازی و استفاده از ظرفیت خبرنگاران داخلی و خارجی در استان یزد انجام شده بود.

مدیر کل میراث فرهنگی یزد یاد آور شد: این استان سال گذشته با توجه به برگزاری جشنواره‌های متعدد در شهرستان‌های مختلف، در برگزاری رویدادهای گردشگری براساس تقویم رویدادهای سال ۹۷ رتبه نخست کشور را کسب کرده است.

The post جشنواره تابستانه «شهر فیروزه‌ای» در یزد ؛ از جشن گل انار و آلبالو تا جشن ثبت جهانی / مراکز اقامتی یزد تخفیف می‌دهند appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *