تورهای هنرگردی در تهران برگزار می‌شود

تهرانگردی

پرهام جانفشان _ مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران _ با بیان اینکه «هویت فرهنگی که امروز در موزه‌های کشور به آن می‌بالیم زاییده ذهن خلاق هنرمندان ایرانی در طول تاریخ بوده است»، گفت: تورهای هنرگردی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که شهروندان به عنوان مثال پس از بازدید موزه آبگینه از یک کارگاه سفالگری یا کارگاه شیشه‌گری بازدید کنند تا درک و نگرش بهتری از خلاقیت و توان هنرمندان ایرانی در طول تاریخ داشته باشند.

جانفشان افزود: تورهای هنرگردی در سه محور موزه فرش به همراه بازدید از کارگاه گلیم‌بافی، بافت تاریخی تهران و بازدید از بازارچه صنایع دستی محور تاریخی عودلاجان و موزه آبگینه و بازدید از کارگاه هنرمندان رشته شیشه و سفال طراحی شده است.

او خاطرنشان کرد: بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی در قالب تورهای تهران‌گردی ضمن حمایت و دلگرمی هنرمندان در فروش محصولات تولیدی، سبب می‌شود تا دست واسطه‌ها بین گردشگر و هنرمند کوتاه شود و محصولات هنری با قیمت واقعی به گردشگران عرضه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: اگر جامعه به این موضوع حساس باشد که خرید صنایع دستی داخلی به جای تولیدات خارجی که با روح فرهنگ ایرانی سازگاری ندارد موجب اشتغال هموطنان خواهد شد، بی‌شک صنایع دستی جایگاه ثابتی در سبد خرید خانوار ایرانی پیدا خواهد کرد.

جانفشان اظهار کرد: تورهای هنرگردی به صورت رایگان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای شرکت در این تورها می‌توانند نام و نام خانوادگی خود را به سامانه ۵۰۰۰۲۰۳۰۰۰۱۰۰ ارسال کنند.

منبع: ایسنا

نوشته تورهای هنرگردی در تهران برگزار می‌شود اولین بار در پارس توریسم. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *