تا نوروز/«تنگه رازیانه» زیباتر از گراند کانیون

فرصت کمی تا آغاز تعطیلات عید نوروز باقی‌مانده و برای یک سفر مفید و متفاوت در این ایام، چه بهتر که زودتر مقصد خود را انتخاب کنیم. در فرصت باقی‌مانده هر روز یک جاذبه را در پهنه وسیع ایران معرفی خواهیم کرد.

دنیای اقتصاد: مبنای معرفی این جاذبه‌ها که از میان جاذبه‌های ملموس و ناملموس هستند، بکر بودن، دور بودن نسبت به مرکز، اهمیت، متفاوت بودن و… است. برای آنکه بیشتر از این جاذبه‌ها بدانید، می‌توانید رد آنها را در اینترنت جست‌وجو کنید.
یکی از جاذبه‌های طبیعی خارجی که اغلب وقتی تصاویر آن را می‌بینیم، انگشت حیرت به دهان می‌گیریم، گراند کانیون آمریکا است. با این همه بسیاری نمی‌دانند که در ایران نمونه‌های مشابه، بکرتر و زیباتری از این جاذبه وجود دارد. ایلام یکی از این جذاب‌ترین تنگ‌های طبیعی کشور را در خود جای داده است. «تنگ رازیانه» ۵۷ کیلومتر از شهر ایلام فاصله دارد و در شهرستان بدره در دامنه ارتفاعات کبیرکوه واقع شده و اگر سه کیلومتر بعد از روستای چنارباشی به طرف شرق حرکت کنید، می‌توانید این جاذبه متفاوت را ببینید. دامنه‌های سرسبز که در فصل بهار اغلب میزبان چادرهای عشایر نیز هست، جذابیت این مکان را دو چندان می‌کند. اگر راهی تنگ رازیانه می‌شوید، منتظر امکانات رفاهی در این منطقه نباشید. همراه خود آب و مواد غذایی مورد نیازتان را ببرید. اگر هم اهل پیمایش این تنگه هستید، باید کفش و لباس مناسب و هدلایت داشته باشید. در طول مسیر احتمال آن وجود دارد که خیس شوید؛پس لباس اضافه نیز به همراه ببرید. فراموش نکنید تنگ رازیانه تنها در شرایطی زیبا خواهد بود که گردشگران طبیعت زیبای آن را آلوده نکنند.

The post تا نوروز/«تنگه رازیانه» زیباتر از گراند کانیون appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *