اهدای «نخل طلا» به آلن دلون/ مخالفان روی فرش قرمز تجمع کردند

آلن دلون بازیگر بزرگ سینمای فرانسه دیشب نخل طلای افتخاری جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ را برای یک عمر دستاوردهای سینمایی دریافت کرد.

خبرگزاری مهر: بازیگر سرشناس سینمای فرانسه علی‌رغم همه سروصداهایی که درباره دیدگاه‌های وی درباره زنان مطرح شده بود، نخل طلای افتخاری جشنواره کن ۲۰۱۹ را دریافت کرد.

اهدای جایزه کن به این بازیگر ۸۳ ساله خارج از فرانسه با مخالفت‌هایی رو به رو شد و در آمریکا بیش از ۲۵ هزار نفر با امضای طوماری خواستار توقف این امر شدند.

آلن دلون یک روز پیش از دریافت نخل طلا در مصاحبه‌ای با یک روزنامه فرانسوی گفت هر چه باشد یک بازیگر است و فراتر از هر ملامتی است. او در واکنش به اعتراضات هم گفت: مردم می‌توانند هر چه می‌خواهند بگویند، به این حرف‌ها عادت دارم. اما درباره حرفه هنری من چیزی نمی‌توانند بگویند. این ملامت‌پذیر نیست.

دلون در گفتگو با «ژورنال دو دیمانش» گفت: اصل ازدواج همجنس‌گراها در واقع برایم مهم نیست، آدم‌ها می‌توانند هر کاری دوست دارند بکنند. اما من مخالف این هستم که یک زوج همجنس اجازه داشته باشند فرزندی را به سرپرستی بگیرند.

پیش از مراسم اهدای جایزه نخل طلای کن به دلون، مخالفان این امر در کن تجمع کردند و روی فرش قرمز رفتند.

اما آلن دلون کهنه‌کار که جایزه نخل طلا را از دست دخترش آنوچکا دلون دریافت کرد، گفت: مطمئنم چیزی هست که به آن مفتخر باشم، شاید تنها چیز و آن حرفه من است. این نخل طلا برای حرفه من به من داده شده، نه هیچ چیز دیگر و من خوشحالم، ممنونم و راضی.

بازیگری که یکی از مهمترین چهره‌های سینمایی فرانسه در طول بیش از ۵ دهه اخیر بوده و به ویژه در سرزمین مادری‌اش تحسین شده، با بازی در فیلم‌هایی چون «یوزپلنگ» ساخته لوچینو ویسکونتی که در سال ۱۹۶۳ جایزه اصلی جشنواره کن را دریافت کرد، به شهرت جهانی رسید.

در این مراسم آلن دلون پس از دریافت نخل طلای افتخاری، در میان تشویق حضار گفت: امشب برای من بیش از آنکه پایان فعالیت حرفه‌ای باشد، به نظرم پایان زندگی است. مراسم امشب تا حدودی یک بزرگداشت پس از مرگ است، البته در زمان زنده بودنم.

وی پس از آن افزود: وقتی کار بازیگری را آغاز کردم، به من می‌گفتند آنچه در این کار از همه سخت‌تر است دوام آوردن در آن است و من ۶۲ سال دوام آوردم.

در مراسم تقدیر از آلن دلون که با حضور فرانک ریستر وزیر فرهنگ فرانسه، پیر لسکور رئیس جشنواره فیلم کن و همچنین تیری فرمو مدیر این جشنواره انجام شد یک ابتکار هم مشاهده شد و آن اینکه همه حاضران در این مراسم کارت شناسایی‌ای به گردن داشتند که روی آن نوشته شده بود: «ستاره». آنها با این کار یادآور کارت شناسایی مشابهی شدند که آلن دلون در جشنواره کن سال ۲۰۰۷ به گردن انداخته بود و روی آن نوشته شده بود: «من یک ستاره هستم.»

دلون همواره نظرات عمومی را تحریک کرده و با حمایت از سیاستمداران دست راستی و نیز نظرات ضد زن خود، خبرساز بوده است.

The post اهدای «نخل طلا» به آلن دلون/ مخالفان روی فرش قرمز تجمع کردند appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *