استقبال میراث فرهنگی استان تهران از پیشنهاد شهرداری در مرمت پل کن

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران در دیدار با شهردار منطقه ۵ تهران گفت: از طرح پیشنهاد مشارکت شهرداری در مرمت پل تاریخی کن استقبال می‌کنیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه بخشی از تاریخ و هویت منطقه کن در نقش ارتباطی این پل تاریخی گره خورده است، گفت: ما بر لزوم مرمت پل تاریخی کن که بر اثر طغیان رودخانه در فروردین ماه سال جاری آسیب دیده است، تاکید کردیم.

جانفشان با اعلام اینکه حفظ کوچه باغ‌های کن به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی پایتخت در دستور کار معاونت میراث فرهنگی استان قرار گیرد، ابراز امیدواری کرد تا در سال ۹۸ آثار طبیعی استان شناسایی و در فهرست آثار ملی ثبت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران حفظ جاذبه طبیعی را با حفظ میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت ارزشمند دانست و افزود: همانگونه که منطقه ۱۲ به عنوان بافت تاریخی تهران قدیم ارزشمند است، جاذبه‌های طبیعی منطقه شمیرانات و کن نیز برای شهر تهران پراهمیت و ارزشمند است.

جانفشان گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر نگاه شهرداری‌ها عوض شده و نگاه آن‌ها به میراث‌فرهنگی که هویت شهر را تشکیل می‌دهد، حمایتی است.

The post استقبال میراث فرهنگی استان تهران از پیشنهاد شهرداری در مرمت پل کن appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *