استان‌هایی که امروز و فردا بارانی می‌شوند/ تهران فردا بارانی‌ست

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز شنبه ۱۶ آذرماه شدت بارش ها در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب کشور خواهد بود که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه در این مناطق را در پی خواهد داشت؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند.

ایرنا:فریبا گودرزی افزود: امروز بارش‌ها در نیمه غربی است و شدت بارش‌ها در بخش‌هایی از نیمه جنوبی غرب از جمله بوشهر، خوزستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام و جزایر خلیج فارس به شکل باران و گاهی رعد و برق خواهد بود اما در چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی بارش‌ها به شکل برف رخ می‌دهد که شدت خواهد داشت.

وی اظهار داشت: فردا در بیشتر مناطق کشور بارندگی خواهیم داشت، در واقع این سامانه بارشی در بیشتر مناطق کشور تقویت می‌شود و فردا شدت بارش‌ها برای شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استان مرکزی و قزوین خواهد بود. از بعدازظهر فردا به تدریج از نیمه غربی از میزان بارش‌ها به تدریج کاسته می‌شود و بارش‌ها به سمت نیمه شرقی کشیده می‌شود.

گودرزی ادامه داد: اواخر وقت شنبه هم این سامانه از شمال شرق خارج می‌شود اما سامانه بعدی از اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه از سمت غرب و جنوب غرب وارد کشور می‌شود و در بخش‌هایی از مناطق جنوبی و قسمت‌هایی از شرق بارندگی خواهیم داشت.

تهران بارانی می‌شود

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز ابری و بعدازظهر بارش باران و وزش باد خواهد داشت، فردا نیز هوای پایتخت بارانی است. کمینه دمای امروز تهران ۸ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۲ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: کرمان با دمای ۲ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

The post استان‌هایی که امروز و فردا بارانی می‌شوند/ تهران فردا بارانی‌ست appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *