کنعانی‌زادگان: ماشین‌سازی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند

کنعانی‌زادگان: ماشین‌سازی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند :: ورزش سه

محمدحسین کنعانی زادگان مدافع ملی پوش تیم فوتبال ماشین سازی در مورد دیدار برابر استقلال تهران که با شکست یک بر صفر تیمش خاتمه یافت، گفت: بازی استقلال خیلی خوب بود و در طول ۹۰ دقیقه حتی یک فرصت نصفه و نیمه هم به این تیم ندادیم. در نهایت هم با اشتباه خودمان گل خوردیم. البته که من قبلا هم گفتم، وقتی تیمی می بازد، همه می بازند و وقتی می برد، کل تیم می برند. نمی توانیم کسی را مقصر بدانیم.

وی حرف هایش درباره این موضوع را ادامه داد و عنوان کرد: به هر حال ما گل خوردیم و همه مقصرند. گذشته از این ما خیلی خوب بازی کردیم و دیدید اخراج بازیکن استقلال که روی مهاجم خارجی ما در همان دقایق ابتدایی بازی خطا انجام داد، گرفته نشد. به قول کارشناسان که بعضی اوقات می گویند، اگر این صحنه اخراج نداشت، من دیگر فوتبال بازی نمی کنم. صد در صد آن صحنه اخراج داشت و اگر استقلال ۱۰ نفره می شد، ماجرا کلا فرق می کرد. همانجا به آقای سیدعلی گفتم که اگر این صحنه اخراج نداشت دیگر بازی نمی کنم. گفت صحنه را می بینم و بعد که دیدند، متوجه شدند ولی ما سه امتیاز را از دست دادیم. به هر حال اگر استقلال ۱۰ نفره می شد ما می توانستیم این تیم را از لحاظ مالکیت توپ تحت فشار قرار دهیم و در ضدحملات هم می توانستیم بهتر کار کنیم.

مدافع ملی پوش تیم فوتبال ماشین سازی حرف هایش در مورد دیدار برابر استقلال را اینگونه ادامه داد: با تمام این اتفاقات حتی اجازه ندادیم، دروازه بان ما یک توپ بگیرد. دقیقه ۸۰ توپ وارد درواز شد و باز هم فشار آوردیم و اگر کمی خوش شانس تر بودیم، می توانستیم گل مساوی را بزنیم که نشد؛ ولی تیم خیلی خوبی هستیم. ما می توانستیم حتی ۳ امتیاز از استقلال بگیریم و حداقل این بود که یک امتیاز از این تیم می گرفتیم. آن هم مقابل تیمی که خیلی خوب بازی می کند و همین هفته قبل سپاهان را برده بود. مقابل ۴۰ هزار هوادار استقلال نشان دادیم چه تیمی خوبی داریم. با این حال با اشتباهات داوری یا بدشانسی نتوانستیم امتیاز بگیریم. فصل اما همچنان جریان دارد. ما ۴ هفته دیگر بازی داریم و با تمام وجود در این بازی ها به میدان می رویم. روی نقاط قوتمان کار می کنیم و نقاط ضعفمان را برطرف می کنیم تا بهترین نتایج را بگیریم.

ماشین سازی پس از دیدار هفته ۲۷ ام برابر سایپا تا پایان لیگ هجدهم به ترتیب با سپاهان، پرسپولیس و پدیده بازی دارد. از کنعانی در مورد این سه بازی و تاثیر مستقیم آنها برای تعیین قهرمان لیگ پرسیدیم و او پاسخ داد: دقیقا خیلی تاثیر دارد. نتیجه ای که ما می گیریم، می تواند در سرنوشت تیم های دیگر تاثیرگذار باشد. ما با صد در صد انگیزه و توانمان بازی می کنیم. ما تیم وسط جدولی هستیم. برای ما هیچ فرقی نمی کند. مقابل استقلال دیدید که با تمام توان بازی کردیم. اول اینکه از اعتبار و آبروی خودمان دفاع می کنیم. صد در صد سه چهار بازی سخت داریم که می تواند قهرمانی را مشخص کند.

سوال بعدی ما از کنعانی زادگان این بود که آیا بازیکنان ماشین سازی برای قهرمانی تراکتورسازی بازی می کنند که او تاکید کرد: ما هر بازی اول برای اعتبار خودمان بازی می کنیم. خیلی ها می گویند برای قهرمانی تراکتورسازی بازی می کنید ولی برای ما فرقی ندارد. این روزها پایین جدول و بالای جدول هم فرقی ندارد، چون خیلی شرایط حساس است. مقابل تیم های بزرگ دیدید چطور بازی کردیم. بازی سایپا، پرسپولیس یا سپاهان تفاوتی ندارد؛ ما برای اعتبار خودمان بازی می کنیم و تا حالا هم همینطوری بازی کرده ایم.

نتایج عجیبی طی هفته های اخیر رقم خورده؛ با این وصف فکر می کنی قهرمان لیگ هجدهم کدام تیم خواهد بود. مدافع ۱۸۸ سانتی متری ماشین سازی در این مورد افزود: چهار تیم بالای جدول تیم های خیلی خوبی هستند و مربیان خیلی خوبی دارند. سخت است بگوییم کدام تیم قهرمان می شود. می بینید سپیدرود و پیکان تراکتور را می برند و پرسپولیس با ذوب آهن مساوی می کند. تیم های پایین جدولی خوب بازی می کنند، چون نمی خواهند سقوط کنند. در ۴ هفته بازی باقی مانده احتمالا بازی های گل تری می بینیم و امیدوارم در پایان فصل هم هر تیمی حقش است و شایسته تر بوده، قهرمان شود.

سوال بعدی ما از کنعانی زادگان در مورد فحاشی هواداران استقلال در طول دیدار به او بود. مدافع ملی پوش ماشین سازی که از این رفتار به شدت ناراحت بود، در واکنش به توهین هایی که به او شده بود، گفت: وقتی به استقلال رفتم، یک بازی برای استقلال بازی کردم و بعد مصدوم شدم. این واقعا تقصیر من نبود و از اتفاقات تلخ فوتبال است که برای هر بازیکنی ممکن است، رخ دهد. این بدشانسی من بود. بعد از آن مدیران باشگاه به من بی احترامی کردند و به وعده هایی که داده بودند، عمل نکردند. من هم ناراحت شدم. بازی استقلال هم خیلی محکم بازی کردم و بعد از اینکه خوب کار کردم، توهین های بدی به خودم و خانواده ام کردند. هر کسی به من فحش داده به خودش و خانواده اش فحش داده؛ چون من فوتبالیست حرفه ای هستم و ممکن است مثل تمام بازیکنان فوتبال تیمم عوض شود. این رفتار حرفه ای در فوتبال است و واقعا اگر کسی با من مشکل دارد، به خودم فحش بدهد؛ با خانواده ام چه کاری دارند. من اصلا خودم را استقلالی نمی دانم و به خاطر اشتباه مدیر برنامه های قبلی ام بود که به این تیم رفتم.

بعد از جدایی از استقلال مصاحبه های مسالمت آمیزی در مورد دوران حضور در استقلال نداشتی و شاید این یکی از دلایل رفتار بد هواداران باشد که البته به هیچ وجه قابل توجیه نیست. کنعانی زادگان در این رابطه می گوید: من نمی خواهم این داستان را کِش بدهم. یک سری مصاحبه قبلا کردم و یک سری اتفاقات افتاد که نمی خواهم باز کنم. هر کسی ممکن است در زندگی اش اشتباه کند و من هم اشتباه کردم ولی بعد از آن بیرون آمدم. خدا را شکر به تیم ملی دعوت شدم و فیکس شدم. الان هم شرایط خوبی دارم. چند بازی دیگر مانده تا پایان فصل و من آزاد می شوم؛ پیشنهادات خوبی از لیگ ایران و اروپا دارم ولی فعلا همه فکر و ذکرم این است که به تعهداتم عمل کنم و با با آرامش در مورد تیم آینده ام تصمیم بگیرم.

سوال پایانی از کنعانی زادگان در مورد تیم ملی و عدم انتخاب سرمربی بود. او توضیح داد: تیم ملی هر کشور هر چه زودتر تکلیفش مشخص شود، بهتر است. بازی های مهمی پیش رو داریم. امیدوارم بتوانیم تیم های خوبی جمع کنیم. هر چه زودتر مشخص شود و مربی شناخت کافی به بازیکنان داشته باشد و اردوهای خوبی داشته باشیم، تیم ملی قوی تری خواهیم داشت.

وی در پایان با تشکر از مسئولان تیم ماشین سازی و هواداران این تیم عنوان کرد: جا دارد از آقای زنوزی و آقای نصیرزاده و همینطور آقای مهاجری تشکر کنم که امسال خیلی کمک کردند تا دوباره از مصدومیت بدی که داشتم برگردم. از مردم خوب تبریز هم تشکر می کنم؛ چه طرفداران ماشین سازی و تراکتورسازی که همیشه لطف دارند.

منبع

نوشته کنعانی‌زادگان: ماشین‌سازی قهرمان لیگ را مشخص می‌کند اولین بار در پارس توریسم. پدیدار شد.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *