پیست اسکی کوهرنگ پذیرای گردشگران کشور

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهرنگ از آغاز به‌ کار پیست اسکی این شهرستان، از اواسط آذرماه خبر داد.

ایسنا:سجاد یوسفی با اشاره به بارش برف در شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: پیست اسکی کوهرنگ (چلگرد) به مدت چند ساعت در تمام روزهای هفته برای آموزش ورزشکاران آماده به کار است.

وی با بیان اینکه پیست اسکی چلگرد روزهای تعطیل و جمعه از صبح تا بعدازظهر آماده خدمت‌رسانی به ورزشکاران ورزش‌های زمستانی و گردشگران است، افزود: طبق آمار در طول هفته به‌طور متوسط بیش از یک‌هزار گردشگر از این پیست بازدید می‌کنند.

یوسفی با اشاره به اینکه حداقل ارتفاع برف برای بازگشایی پیست اسکی ۸۰ سانتی‌متر است، گفت: ارتفاع برف از اوایل هفته جاری خوشبختانه به بالاتر از حد استاندارد رسیده و از هفته جاری تا فروردین‌ماه ۹۹ آماده خدمت‌رسانی به هم‌وطنان خواهد بود.

وی با اشاره به موضوع بین‌المللی شدن پیست اسکی کوهرنگ، اضافه کرد: پیست کوهرنگ دومین پیست مطرح کشور است که با رفع مشکلاتی همچون نبود اعتبارات لازم برای خرید زمین‌های پایین‌دست پیست به مساحت ۳۳۰۰۰ متر و مسطح نبودن سطح پیست این مهم محقق می‌شود.

یوسفی افزایش تجهیزات اسکی در شهرستان و افزایش امکانات خدماتی و رفاهی را لازمه پیست اتسکی کوهرنگ عنوان کرد و ادامه داد: این پیست قابلیت توسعه تا ۴۰۰ متر و تبدیل شدن به تله کابین را داراست.

رئیس ادراه ورزش و جوانان کوهرنگ با اشاره به قابلیت‌های پیست اسکی این شهرستان، تصریح کرد: سال گذشته ۸ دوره مسابقات اسکی در استان و ۲ دوره مسابقات اسکی و اسنوبرد در سطح کشور در شهرستان کوهرنگ برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد زیاد مصدومان تیوپ‌سواری در پیست، انجام این ورزش از سال ۹۵ ممنوع شد و در حال حاضر این پیست تنها به ورزش اسکی اختصاص دارد.

The post پیست اسکی کوهرنگ پذیرای گردشگران کشور appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *