نام‌نویسی عتبات نوروزی آغاز شد + جزییات

سازمان حج و زیارت از آغاز پیش ثبت‌نام عتبات نوروزی از صبح امروز در سراسر کشور خبرداد.

ایسنا:  پیش‌ثبت‌نام سفر عتبات عالیات عراق در مناسبت تعطیلات نوروز، از صبح روز شش بهمن‌ماه به صورت اینترنتی و از طریق سامانه atabat.haj.ir امکان‌پذیر شده است. همچنین افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند می‌توانند با مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی مجاز برای این سفر اقدام کنند.

در اطلاعیه سازمان حج که همزمان با آغاز پیش‌ثبت‌نام عتبات نوروزی، امروز منتشر شده، آمده است:

«متقاضیان محترم سفر عتبات عالیات عراق که به تشرف در دوره ۲۴ اسفندماه ۹۷ تا ۸ اردیبهشت ماه ۹۸ تمایل دارند، با رعایت موارد مشروحه و با تکمیل فرم مربوطه در سایت (atabat.haj.ir) می‌توانند برای خود و همراهانشان پیش ثبت‌نام کنند.

شروع پیش ثبت‌نام از ساعت ۹ صبح روز شنبه ۶ بهمن ماه ۹۷ تا ساعت ۱۶ روز جمعه ۱۲ بهمن‌ماه خواهد بود.

زمان اعلام نتایج قرعه‌کشی متعاقباً اعلام و نتایج آن روی سایت پیش ثبت نام (atabat.haj.ir) قابل رؤیت خواهد بود. »

برای آشنایی کامل با مراحل و روش پیش ثبت‌نام خواهشمند است موارد زیر را مطالعه و سپس برای پیش ثبت نام اقدام کنید.

دو روش برای پیش ثبت‌نام طراحی شده است:

الف- پیش ثبت‌نام گروهی، از ۱ تا ۷ نفر (ثبت نام در این روش حداقل ۱ نفر و حداکثر تا ۱۰ نفر است)

ب- پیش ثبت‌نام گروهی، فقط ۳۵ نفر (در این روش حتماً باید ۳۵ نفر کامل باشد)

توجه: افرادی که به ثبت نام ۳۵ نفر مبادرت می‌کنند، در صورتی‌که تعدادی از آن‌ها منصرف یا از گروه خارج شوند (گروه جدید تشکیل دهند) و تعداد نفرات گروه به کمتر از ۲۵ نفر تقلیل یابد،

گروه قبلی حذف و در قرعه کشی شرکت داده نخواهد شد.

توجه: فقط ۱۵ درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام‌های گروهی (گروه‌های ۳۵ نفر) است، لذا پیشنهاد می‌شود برای آن‌که از امکان بیشتری برای تشرف بهره‌مند شوید، در گروه‌های حداکثر تا ۷ نفر ثبت نام کنید.

تذکرات مهم

۱- هر گروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می‌شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت‌نام سایت درج شود.

۲- هر نفر فقط یک‌بار و در یک گروه می‌تواند (به عنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت‌نام کند و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت‌نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد رهگیری، خواستار ثبت‌نام با گروه جدید یا جابجایی اسامی گروه خود باشد می‌تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

۳- کد ملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و در صورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت‌احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف به عمل آورید.

۴- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

۵- کد ملی همه افراد ۱۰ رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت شود.

۶- پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی برای کنترل نمایش داده می‌شود، اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و در صورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی کردن پیش ثبت‌نام خود اقدام کنید.

۷- پس از قطعی کردن پیش ثبت‌نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می‌دهد، این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری‌های بعدی نزد خود نگهداری فرمائید.

۸- باتوجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده برای ثبت‌نام در کاروان‌ها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت‌نام الزامی است.

۹- در صورتی‌که تعداد افراد پیش ثبت‌نام شده از ظرفیت اعزام در ماه‌های اعلام شده در استان‌های مختلف بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه‌ها بر اساس قرعه تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می‌شود.

۱۰- قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت. لذا، استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب کنید.

۱۱- پس از اتمام مهلت پیش ثبت نام (جمعه ۱۲ بهمن ماه) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نخواهد بود.

۱۲- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه تا تاریخ اعزام ضروری است.

۱۳- فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای اولویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نیست.»

The post نام‌نویسی عتبات نوروزی آغاز شد + جزییات appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *