رگبار پراکنده باران همراه با وزش باد شدید در ۹ استان کشور/ آسمان تهران بارانی می‌شود

براساس نقشه‌های هواشناسی امروز در ۹ استان کشور رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز در اکثر مناطق نیمه غربی کشور بارش پراکنده پیش بینی می‌شود که در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب اصفهان، شرق چهار محال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و هرمزگان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

روز دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر بارش در شرق سواحل و شمال شرق آغاز می‌شود که در بعدازظهر در دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های البرز، تهران، سمنان و در استان‌های اصفهان، یزد، چهار محال بختیاری، نیمه شمالی فارس، شمال هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های همدان، مرکزی، قم و شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش‌های پراکنده رخ خواهد داد.

از روز سه شنبه تا اواخر هفته با عبور متناوب امواج تراز میانی از عرض‌های شمالی کشور سبب ناپایداری‌ها در نوار شمالی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان می‌شود، همچنین در استان‌های اصفهان، یزد، فارس، کرمان و شمال هرمزگان در ساعات بعدازظهر رگبار گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

روز سه شنبه شدت بارش‌ها در دامنه‌های البرز در استان‌های تهران، سمنان، مازندران و گلستان و چهارشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال استان مرکزی و قم است.

The post رگبار پراکنده باران همراه با وزش باد شدید در ۹ استان کشور/ آسمان تهران بارانی می‌شود appeared first on توریسم آنلاین.

درباره نویسنده: administrator

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *